Černochová (ODS): Vadí mi přístup ministerstva obrany ke zraněným

14.10.2017 16:47

Jsou to téměř již tři týdny, kdy na akci Den s armádou 2017 pořádanou Ministerstvem obrany ČR na pražské Letenské pláni došlo ke zranění přihlížejících diváků a parašutisty při seskoku.

Černochová (ODS): Vadí mi přístup ministerstva obrany ke zraněným
Foto: Archiv J. Černochové
Popisek: Jana Černochová
reklama

Mezi zraněnými bylo i dítě a jak se zdá z informací z médií, právě ono zůstává i nadále v nemocnici. Chápu, že na veřejných akcích může k podobným nešťastným událostem dojít. A musíme také počkat na závěry vyšetřování. Nemohu tedy ani hodnotit, zda organizátoři, tedy primárně generálka Lenka Šmerdová, která byla za akci odpovědná a jíž M. Stropnický na akci veřejně děkoval, nepochybili, jak říkají někteří z diváků, když nevyhradili pro přistávající parašutisty dostatečný prostor.

Co mi ovšem vadí je přístup ministerstva obrany ke zraněným. Očekávala bych, že se k celé věci postaví ministr Stropnický čelem a osobně se všem zraněným omluví a že se nalezne nějaký způsob, jak poškozeným vyplatit kompenzaci. Je nesporné, že lidé byli zraněni při předvádění seskoku na ministrem schválené akci, že si nemohli zranění přivodit sami vlastní neopatrností.

Tímto bych ráda požádala ministra obrany, aby zajistil kompenzaci pro poškozené. Byla by chyba, aby byl resort MO, pod jeho vedením, v očích veřejnosti tím, kdo neumí přijmout odpovědnost. Netvrdím, že je ministr Stropnický odpovědný za poryv větru, samozřejmě není, ale považuji za morálně i věcné správné to, aby tato tragická událost nezanechala v nikom z poškozených pocit, že na ministrstvu obrany sedí pštros, kdo bude před tím, co se stalo, alibisticky strkat hlavu do písku.

Zdroj: Facebook

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Armáda na tom z hlediska modernizace není dobře

22:48 Vích (SPD): Armáda na tom z hlediska modernizace není dobře

Projev na 72. schůzi Poslanecké sněmovny 2. prosince 2020 k vládnímu návrhu zákona o státním rozpočt…