Chalupa (ANO): Podívejme se na kompetenci těch, kteří mají v popisu práce obranu a bezpečnost

28. 11. 2018 6:34

V diplomacii platí, že nejlepší dialog je ten, kdy vedle leží nabitá pistole, pronesl senátor Fischer...

Chalupa (ANO): Podívejme se na kompetenci těch, kteří mají v popisu práce obranu a bezpečnost
Foto: anobudelip.cz
Popisek: Bohuslav Chalupa, poslanec ANO

A pozor - pan P. Fischer není pouhý řadový senátor, pan Fischer byl zvolen do funkce předsedy Senátního Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost. Běžný člověk by si si možná, naivně, řekl, že do těchto funkcí budou voleni ti, kteří mají k danné problematice alespoň minimální kompetenci....leč člověk míní a politika! mění...

Pan P. Fischer, který se tentokrát nevyjadřoval k tomu, kdo by neměl být velvyslancem ČR v Číně (z důvodu nedostatečné vybavenosti ohledně bezpečnosti) vyjadřoval k tomu, jaký postoj má Česká republika zaujmout k Rusku, přesněji řečeno k Ruské federaci, v současné další oboustraně eskalující bezpečnostní krizi. Člověk, který má sám o sobě velmi vysoké mínění coby bývalý diplomat, doporučil toto vysoce odborné stanovisko:  "v diplomacii platí, že nejlepší dialog je ten, kdy vedle leží nabitá pistole."

Pan Fišer, zmínil nabitou pistoli - já dodávám - tak snad jedině se s ní sám zastřelit. 

A na facebooku jsem panu Fišerovi poradil toto - podívejte se pane předsedo Senátního Výboru pro zahraniční věci, OBRANU A BEZPEČNOST na SKUTEČNÝ stav, nikoliv ten "potěmkinovsky-oficiálně-optimistický", ozbrojených sil národních armád NATO bez ozbrojených sil USA a Velké Británie - a teprve pak mluvte o nabité pistoli. Na mne, přiznám se bez mučení, toto vyjádření působí trochu legračně. 

A nyní se podívejme, kdeže to tento kompetentní pan senátor předtím působil? Zda nebyl přímo u "toho"aby věci potřebným způsobem ovlivnil v duchu oné "nabité pistole".....¨

Á už vím.....pan senátor působil jako poradce pana prezidenta Havla. Přesněji řečeno - pan senátor působil jako poradce prezidenta v období, kdy došlo v podstatě k totální likvidaci domácího obranného průmyslu, kdy jsme přenechali všechny dlouhodobě budované významné trhy našim současným přátelům z NATO, kdy došlo k rychlé likvidaci schopností našich ozbrojených sil - myslím skutečné armády, k likvidaci funkční divizní hierarchie, ke zrušení vojenské prezenční služby, k totální likvidaci Civilní obrany, tehdejšího Svazarmu, odstranění Branné výchovy ze škol....atd.atd. 

Jinými slovy - pan senátor Fischer, který zasvěceně a vznešeně hovoří o "nabité pistoli" na stole, ten který v nejvyšších patrech politiky ČR a pak ve Francii pil jistě zasloužené "víno" prýštící z likvidované obranyschopnosti České republiky plnými doušky, nám nyní budete kázat zkaženou vodu?! 

Ing. Bohuslav Chalupa

  • BPP
  • ex-poslanec (2013-2017), zastupitel, obrana a bezpečnost
  • kontrolní výbor

V klidu se dá konstatovat, že právě díky lidem jako je pan Fischer si tu jím zmíněnou nabitou pistoli můžeme tak akorát namalovat. Jaký je stav a v důsledku čeho a koho je tento stav, vím nejen já, ví to tisíce lidí z oboru obrany a bezpečnosti a nepochybuji, že to víte i Vy pane Fischere (i když pan Weich říkával, že nejlépe placené je nepamatovat si....asi měl pravdu).

A víte kdo to také ví? 

No ví to i ten Rus - a ten se musí smíchem za břicho popadat, když vidí zrovna Vás vykládat tato "moudra".
Jsem velmi rozčarován tím, jakou úroveň sebevědomí na jedné sraně a zároveň ztráty paměti, (ne)schopnosti sebereflexe, odpovědnosti a doslova drzosti vůči občanské veřejnosti na straně druhé pan senátor (a není sám) předvádí. Moje babička by řekla - že Vás, pane senátore hanba nefackuje. 

Tož tak - abychom se trochu orientovali v tom, kdo je kdo

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bezecný (KDU-ČSL): Milion chvilek trapnosti a exhibování

17:29 Bezecný (KDU-ČSL): Milion chvilek trapnosti a exhibování

Razantně odmítám ultimáta vyslovená na demonstraci v předvečer 30. výročí 17. listopadu. Podobná ult…