Czernin (TOP 09): Vláda nechává náš důchodový systém padat volným pádem do problémů

12.11.2020 11:15 | Zprávy
autor: PV

Na dnešní 2. schůzi 13. funkčního období se bude projednávat mnoho zákonů. Zástupci senátorského klubu ODS a TOP 09 mají několik výhrad k zákonům o odpadech. Navrhují odložení účinnosti o 1 rok u zákona o odpadech a zákona o výrobcích s ukončenou životností.

Czernin (TOP 09): Vláda nechává náš důchodový systém padat volným pádem do problémů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomáš Czernin

Senátoři opravují zákon o prokazování plnění kvalifikačních předpokladů, jelikož došlo k nedorozumění na ministerstvu dopravy a ministerstvu průmyslu a ze zákona vyřadili  strojvůdce. Ministr Havlíček opravdu nezvládá řídit dvě ministerstva. Rouškovné považují pouze za populistický krok, který neřeší problematiku dlouhodobě.

„Balíček čtyř zákonů o odpadech je dle mého názoru velmi špatně zpracovaný. Budeme navrhovat odložení účinnosti o 1 rok, minimálně u zákona o odpadech a zákona o výrobcích s ukončenou životností. Máme připraveno mnoho pozměňovacích návrhů, ale po společné domluvě budeme předkládat jen ty, které mají šanci projít Poslaneckou sněmovnou.

Obdrželi jsme prosbu z ministerstva dopravy, abychom opravili zákon, který pojednává o prodloužení různých osvědčení v souvislosti s pandemií koronaviru. Ministerstvo průmyslu však zapomnělo na strojvedoucí, což by znamenalo přerušení vlakové dopravy. Pan ministr průmyslu se tak nedomluvil s panem ministrem dopravy. Opravdu zvládá ministr Havlíček dvě ministerstva tak, jak by měl?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Prezident

V čem myslíte, že je omezována kontrola prezidenta? Kdo a jak vůbec může kontrolovat prezidenta? A myslíte, že se Zeman nebo Pavel povyšují nad soudy? To podle mě ne, nad ostatní politiky to ano, ale asi se to fakt dalo čekat. Hodně se teď taky mluví o tom, že jde ústavní soud na ruku prezidentovi, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

22:14 Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ministerské návštěvě festivalu ve Strážnici.