Decroix (ODS): Chybí vůle situaci řešit

27.10.2021 22:02 | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu ke karanténám.

Decroix (ODS): Chybí vůle situaci řešit
Foto: Archiv Evy Decroix
Popisek: Eva Decroix

Právě jsem mluvila s právním oddělením Hlavní hygienické stanice a mé zděšení je těžko vyjádřitelné.

Právně je zkrácení karantény nařízené minulý týden možné, ale bylo by to moc práce pro Krajské Hygienické stanice. A prázdniny nejsou žádný důvod, proč dětem vyhovět. Takže milé děti seďte doma, úředníci na Vás nemají čas!

Rodiče se mají odvolávat proti rozhodnutím o nařízení karantén. Rozhodnutí byla sice vydána správně, ale prý by mohla být změněna (na základě čeho, když jsou správná, mi nebylo řečeno). Rozhodnutí o karanténě doručená formou SMS nejsou platná (Jako opravdu?!). 

Toto je úplně šílené, když sám právník úřadu zpochybňuje celé trasování a dělá hlupáky ze všech, kteří na základě SMS od hygieny sedí doma, a ponouká je k tomu, aby nesmyslně podávali odvolání. Místo toho, aby byla centrálně situace právně upravena.

Celá situace je řešitelná jednou A4, kdy Hlavní hygienička metodickým pokynem umožní, aby karantény, které k dnešku trvají týden, mohly být ukončeny na základě negativního testu. Pouze chybí vůle situaci řešit!

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vondráček (Svobodní): Bez třetí dávky nebude moře. Končí návrhem EK volný pohyb v Unii?

4:32 Vondráček (Svobodní): Bez třetí dávky nebude moře. Končí návrhem EK volný pohyb v Unii?

Nejrůznější obhájci nezbytnosti členství v EU tvrdili, že díky EU můžeme cestovat po Evropě jen s ob…