„V rámci plnění pirátského programu v oblasti digitalizace je nezbytné doplnit zákon o právu petičním o pravidla umožňující efektivní realizaci petičního práva v době informační společnosti. Nemyslím si, že pro to, aby se člověk mohl podepsat pod petici, musí po městě hledat petiční stánek,“ sdělil spolupředkladatel novely František Elfmark.
K sestavení petice, sběru podpisů občanů a doručení petice státnímu orgánu se navrhuje využití elektronické aplikace, která bude součástí portálu veřejné správy. Organizátor petice v rámci této aplikace vytvoří sekci pro konkrétní petici a zadá potřebné zákonné údaje. Petenti se do portálu přihlásí pomocí prostředku se zaručenou identitou, tedy přístupem do portálu veřejné správy s využitím prostředků pro elektronickou identifikaci – občanským průkazem se strojově čitelnými údaji a s kontaktním elektronickým čipem.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
jmenování premiéra
Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...
Další články z rubriky

22:14 Farský (STAN): Ve střední Evropě posilují antievropské a antiukrajinské síly
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k postoji k Ukrajině ve střední Evropě.
- 20:16 Mádlová (ANO): Piráti slibují modré z nebe. Připomeňme si fakta o nich
- 20:06 Hejtman Holiš: Žádám prezidenta o veto školského zákona
- 18:02 Rajchl (PRO): Pokud uspějeme, od totalitního kyjevského režimu se distancujeme
- 16:14 Schillerová (ANO): Moc v ČR mají lobbisté bank, zbrojařů a energetických gigantů, ne Fiala
- 14:12 Turoňová (Stačilo!): Na Krétu a Gavdos se valí tisíce migrantů