„V rámci plnění pirátského programu v oblasti digitalizace je nezbytné doplnit zákon o právu petičním o pravidla umožňující efektivní realizaci petičního práva v době informační společnosti. Nemyslím si, že pro to, aby se člověk mohl podepsat pod petici, musí po městě hledat petiční stánek,“ sdělil spolupředkladatel novely František Elfmark.
K sestavení petice, sběru podpisů občanů a doručení petice státnímu orgánu se navrhuje využití elektronické aplikace, která bude součástí portálu veřejné správy. Organizátor petice v rámci této aplikace vytvoří sekci pro konkrétní petici a zadá potřebné zákonné údaje. Petenti se do portálu přihlásí pomocí prostředku se zaručenou identitou, tedy přístupem do portálu veřejné správy s využitím prostředků pro elektronickou identifikaci – občanským průkazem se strojově čitelnými údaji a s kontaktním elektronickým čipem.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
Veřejná doprava
Dobrý den, když tak myslíte na ekologii, proč v Praze není hromadná doprava pro všechny zdarma?
Další články z rubriky

10:17 Langšádlová (TOP 09): Rusko zůstává největší hrozbou pro evropskou bezpečnost
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k Rusku.
- 8:14 Kubásek: Skutečné náklady ETS 2, které ministerstvo bagatelizuje
- 6:16 Kavij (KSČM): Ministerstvo obrany má díky zbrojařskému lobbingu NATO žně
- 22:14 Farský (STAN): Ve střední Evropě posilují antievropské a antiukrajinské síly
- 20:16 Mádlová (ANO): Piráti slibují modré z nebe. Připomeňme si fakta o nich
- 20:06 Hejtman Holiš: Žádám prezidenta o veto školského zákona