Fiala (ODS): Návštěva v Zastávce u Brna potvrdila, že bruselské kvóty jsou nesmysl

11. 9. 2015 22:50

Předseda ODS Petr Fiala se dnes v Zastávce u Brna setkal s nespokojenými občany, kteří si stěžují na neustálé narušování nočního klidu z řad azylantů, kteří jsou umístěni v přilehlém uprchlickém zařízení. S občany diskutoval o možnostech řešení nastalé situace a o složité komunikaci mezi občany a vedením tábora.

Fiala (ODS): Návštěva v Zastávce u Brna potvrdila, že bruselské kvóty jsou nesmysl
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ODS Petr Fiala

Navštívil také samotné přijímací středisko a setkal se zde s jeho vedením. „Mluvil jsem s občany, s panem starostou, s vedením uprchlického zařízení v Zastávce u Brna. Není to lehká situace, zařízení je určeno pro přijímání žadatelů o azyl, nikoliv pro zadržování nelegálních uprchlíků, kterému slouží v těchto dnech. Nesetkal jsem se s žádnou nenávistí k imigrantům, občané prostě jen chtějí mít standardní podmínky k životu ve svém bydlišti. Vedení střediska se situaci snaží řešit. O uprchlíky se zde starají velmi dobře, jenomže zařízení uprostřed obce není vhodné pro zadržování těch, kteří zde nechtějí být - a těch je tu teď většina. Návštěva v Zastávce mi znovu potvrdila, že bruselské kvóty jsou úplný nesmysl jdoucí proti zájmům jak uprchlíků, tak občanů České republiky.“

ODS již deklarovala, že bude usilovat o zvýšení trestů za organizování a umožnění překročení státní hranice pro ty, kteří zneužívají neštěstí imigrantů.

„Z převaděčství se dnes stal velmi výnosný byznys s lidským neštěstím a my chceme dát jasně najevo, že tento byznys budeme tvrdě trestat. Na další schůzi navrhneme, aby se zvýšily tresty pro ty, kdo organizují nedovolené překročení státních hranic odnětím svobody až na tři roky. Pokud tak učiní v organizované skupině, mělo by dojít ke zvýšení možných sazeb ze současných šesti měsíců až pěti let, na dva až osm let. U těch, kteří tak učiní v organizované skupině a za úplatu, navrhujeme zvýšení sazby na tři až deset let. Pokud převaděči způsobí svou činností úmrtí, či újmu na zdraví, mělo by dojít ke zpřísnění sazby na osm až patnáct let (z původní pěti až dvanácti let),“ upřesňuje poslanec Marek Benda.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT podporuje iniciativy, vedoucí k zákazu klecových chovů

22:44 DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT podporuje iniciativy, vedoucí k zákazu klecových chovů

Demokratická strana zelených - Za práva zvířat se ztotožňuje s peticí ochránců zvířat s názvem Konec…