Hadrava (ANO): Připravenost záchranářů na nehodu v podzemí prověřilo cvičení v pražských kolektorech

12. 6. 2017 10:50

Jak profesionálně dokážou záchranné složky pomoci obětem nehody v podzemí? Přesvědčit se o tom bylo možné v sobotu o víkendu na metodickém cvičení záchranných složek ČR, které prověřilo součinnost záchranářů se zaměstnanci firmy Kolektory, a.s., která spravuje pražské podzemní kolektory.

Hadrava (ANO): Připravenost záchranářů na nehodu v podzemí prověřilo cvičení v pražských kolektorech
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zastupitel ANO na pražském magistrátu Libor Hadrava

Víkendové cvičení probíhalo od 9:00 do 17:00 hodin na základě prosby Vzdělávacího a výcvikového střediska Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy. Zdravotníci hledali nějaké zajímavé místo v podzemí, kde by bylo možné realizovat nějakou modelovou situaci vycházející z daného prostředí.

„Nehoda či oheň v podzemí a zejména pod obytnou zástavbou, je jedním z nejrizikovějších faktorů záchranných prací. Takže profesionální spolupráce složek, které mají jejich likvidaci a péči o ohrožené osoby na starost, je naprosto stěžejní. Systém pražských kolektorů je navíc považován za zcela unikátní i z pohledu zahraničních odborníků. Ostatně, sám každý rok absolvuji osobně kontrolu pražských kolektorů, při níž sestupuji do hloubky až 22 metrů. Představte si tedy, jak náročné je takovéto prostředí pro záchranáře v akci,“ uvedl k akci Libor Hadrava, radní hlavního města Prahy pro oblast bezpečnosti a prevence kriminality.

Metodickému cvičení byla přítomna i Jana Plamínková, radní hl. města Prahy, která má v gesci právě společnost Kolektory, a.s. „Považuji za důležité, že se mohou záchranné složky pohybovat v reálném prostředí, které jim toto cvičení v kolektorech umožnilo. Viděla jsem situaci, kdy se ke zraněnému pacientovi museli záchranáři nejprve dostat a následně mu poskytnout přednemocniční neodkladnou péči. Přístup a pohotovost záchranářů si zaslouží obdiv a respekt,“ doplnila Jana Plamínková, radní pro oblast infrastruktury, technické vybavenosti a životního prostředí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jurečka (KDU-ČSL): Nevím, jaké společné zájmy dnes máme s Tureckem

16:01 Jurečka (KDU-ČSL): Nevím, jaké společné zájmy dnes máme s Tureckem

Komentář na facebookovém profilu k vstupu Turecka do EU