Hašek (ČSSD): Víno není jen tak nějaký "alkohol", ale poezie v lahvi

21.09.2019 12:27

Boj našeho hejtmanského tria Juránek (2000-2008), Hašek (2008-2016) a Šimek (2016-dosud) proti úvahám ministerstva zdravotnictví o zákazu resp. silné redukci reklamy na víno začal včerejším schválením stanoviska Jihomoravského kraje, které jsem s podporou kolegů připravil a společně jsme předložili.

Hašek (ČSSD): Víno není jen tak nějaký "alkohol", ale poezie v lahvi
Foto: Archiv PL
Popisek: Michal Hašek
reklama

Propagace vína a vinařství se primárně dotýká jižní Moravy a to nejen vína a burčáku, ale propagace regionu, našich zvyků, kultury, řady památek, historie i moderní tváře vinařství a vinohradnictví. Navíc, my Jihomoraváci dobře víme, že víno není jen tak nějaký "alkohol", ale slovy básníka POEZIE V LAHVI.

Navíc, pokud by stát díky návrhu ministerstva zdravotnictví fakticky zlikvidoval propagaci našich vín, podrazí tak nohy moravským i českým vinařům i jejich tvrdé práci od sametové revoluce dodnes a na pultech převládnou levná dovozová převážně méně kvalitní vína. To opravdu nechceme.

Prosím tedy všechny milovníky moravských a českých vín, buďme hrdými národními patrioty, podpořme moravské a české vinaře, podpořme 30 let se rozvíjející moravské a české vinařství a dejme jasně najevo ministerstvu zdravotnictví, že zákaz či výrazné omezení reklamy na víno JE PĚKNÁ BLBOST!

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti: Žhářský útok v Bohumíně zneužili extremisté pro šíření rasové nenávisti

18:49 Piráti: Žhářský útok v Bohumíně zneužili extremisté pro šíření rasové nenávisti

Žhářský útok v Bohumíně, při kterém zahynulo jedenáct osob včetně tří dětí, se stal záminkou pro vyv…