Havlát (BPP): Povinné kvóty imigrantů, druhý Mnichov?

29.09.2015 16:15 | Zprávy

Právě dnes je 77 let od podepsání "Mnichovské dohody", kde nás zbaběle zradily přední evropské mocnosti. Je opravdu iritující, že se naše postavení v Evropě nezměnilo ani po takhle dlouhé době. Bohužel, stále jsme národem, kterého se na nic neptají.

Havlát (BPP): Povinné kvóty imigrantů, druhý Mnichov?
Foto: Archiv FH
Popisek: František Havlát, nezávislý poradce pro oblast zemědělství a životního prostředí

Ano, čtete správně. Opravdu mám na mysli druhou Mnichovskou „dohodu“. Znovu evropské velmoci ukázaly, jak jim jsou lhostejné menší státy střední Evropy, především Česká republika. Nevím, jestli je zrovna náhoda, že již podruhé se jedná spíše „bez nás“. Pravda, sice jsme se zúčastnili summitů týkajících se migrantů, potažmo jejich přerozdělení mezi státy Evropské unie, ale i přes značný nesouhlas s těmito konkrétními návrhy, nás „nikdo“ neakceptoval a nebral v potaz ani názor Visegrádské čtyřky. De facto jako bychom tam vůbec nebyli! Je přímo zarážející, proč jsme členové Evropské unie, když si nejsme rovni s ostatními členskými státy.

K čemu je nám přínosná „nějaká“ Evropská unie? Zvláštní, my nevíme, jak se EU zavděčit a udělali bychom všechno pro její spokojenost, ale ona nás neuznává. Proč ji taktéž neignorujeme? Řešení je jednoduché, neprodleně vystoupit, protože hůře už na tom být nemůžeme. Někteří si možná neuvědomují, že kroky, které budeme muset podstoupit ohledně migrantů, zásadně naruší suverenitu českého státu. My přece nemůžeme pykat za „smetánku“ evropských států, že se podílely na invazi do Sýrie a Libye. Pro nás to nebylo nijak přínosné, právě naopak. Za odměnu jsme dostali povinný a stanovený počet uprchlíků proti naší vůli.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Záhada daru

Zabývá se někdo otázkou, proč, když někdo chce darovat peníze státu, tak jde zrovna za ministrem spravedlnosti a ne třeba za ministrem financí nebo premiérem? A jak je možné, že se dary neprověřují a neschvaluje je minimálně celá vláda? Mně to celé zavání korupcí. Jak to vidíte vy? A ještě k tomu pů...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdechovský (KDU-ČSL): Peníze daňových poplatníků nesmí končit u podvodníků

12:12 Zdechovský (KDU-ČSL): Peníze daňových poplatníků nesmí končit u podvodníků

Zdechovský představil závěrečnou zprávu, Slovensko selhává v ochraně peněz z EU.