Hejtman Bubeníček: Jsem rád, že nemocnice umožnila čínské delegaci nahlédnout na své špičkové pracoviště

27.08.2016 19:30

Představitelé partnerské provincie Anhui z Čínské lidové republiky v rámci dvoudenní návštěvy Ústeckého kraje zavítali 25. srpna do Krajské zdravotní, a. s. - Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z. Čínští politici a manažeři si prohlédli špičkové pracoviště Kliniky urologie a robotické chirurgie a její školicí centrum, akreditované ke vzdělávání operatérů pro střední a východní Evropu, a mj. zavítali i na heliport Masarykovy nemocnice.

Hejtman Bubeníček: Jsem rád, že nemocnice umožnila čínské delegaci nahlédnout na své špičkové pracoviště
Foto: Redakce
Popisek: hejtman Bubeníček (KSČM)

„Jsem velice rád, že vedení Krajské zdravotní přijalo návštěvu Ústeckého kraje z provincie Anhui a umožnilo ji nahlédnout na své špičkové pracoviště. Tímto bych chtěl všem poděkovat,“ uvedl hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

„Těší mě, že vás v rámci spolupráce s Ústeckým krajem mohu přivítat v Krajské zdravotní, respektive v ústecké Masarykově nemocnici, která je největší a nejvýznamnější z pěti nemocnic,“ přivítal čínskou delegaci Mgr. Radek Scherfer, místopředseda představenstva Krajské zdravotní, a. s., před další návštěvou největší z nemocnic společnosti.

Generální ředitel Krajské zdravotní, a. s., Ing. Petr Fiala doplnil, že s ohledem na geografické rozmístění v regionu tvoří nemocnice Krajské zdravotní v Děčíně, Ústí nad Labem, Teplicích, Mostě a Chomutově jednu páteřní osu zdravotnických zařízení pro celý Ústecký kraj. „V našich nemocnicích pracuje více jak 890 lékařů a zhruba 2600 zdravotních sester. Jedním z prestižních pracovišť naší společnosti, na které jsme se podívali, je Klinika urologie a robotické chirurgie. Od května 2015 disponuje novým dvoukonzolovým robotickým systémem da Vinci Xi. Tuto, v Česku nejmodernější verzi systému, využívají při operacích a výuce vedle urologů, také chirurgové, lékaři otorinolaryngologie (ORL) a gynekologové,“ řekl Ing. Petr Fiala při návštěvě školicího střediska robotické chirurgie, které čínské delegaci podrobněji představil přednosta Kliniky urologie a robotické chirurgie při ústecké Masarykově nemocnici MUDr. Jan Schraml, Ph. D. Hosté měli možnost sledovat průběh robotické operace na velkoplošné projekci a vyzkoušet si práci na robotickém simulátoru.

„Jsme velice rádi, že jsme si mohli za doprovodu pana hejtmana Oldřicha Bubeníčka, jeho náměstkyně Jany Vaňhové a místopředsedy představenstva Radka Scherfera prohlédnout krajskou nemocnici, seznámit se s její strukturou a poznat vámi používané lékařské technologie zejména v robotické chirurgii. V rámci spolupráce s Ústeckým krajem chceme spolupracovat i s vaší nemocnicí. Vaši lékaři by jezdili přednášet do naší univerzitní nemocnice. Také bychom rádi zahájili pravidelné návštěvy a stáže, při kterých by si naši lékaři vyměňovali zkušenosti s vašimi,“ zhodnotil návštěvu náměstek guvernéra provincie Anhui Xie Guangxiang.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prezident Zeman: Dostali jste se na sedm procent především proto, že ve vašem čele nestála osobnost

14:50 Prezident Zeman: Dostali jste se na sedm procent především proto, že ve vašem čele nestála osobnost

Projev prezidenta republiky při 40. sjezdu ČSSD.