Hejtman Hašek: Vítám cvičení policie a celníků k ochraně státní hranice a ke zvládání případné migrační vlny

07.03.2016 18:29

S námětem znovuzavedení hraničních kontrol se v úterý uskuteční v Jihomoravském kraji na hranicích cvičení připravované ministerstvem vnitra a Policií České republiky. Hejtman Jihomoravského kraje obdržel o cvičení informace a jako předseda Bezpečností rady kraje se části cvičení také zúčastní.

Hejtman Hašek: Vítám cvičení policie a celníků k ochraně státní hranice a ke zvládání případné migrační vlny
Foto: red
Popisek: Exhejtman Michal Hašek

Už v pondělí odpoledne začnou složky integrovaného záchranného systému na přechodu v Mikulově s prvními technickými opatřeními – stavbou stanů a dalšími pracemi.

„Jedná se o přípravu na cvičení Policie ČR a Celní správy, o kterém mne dnes informoval policejní prezident brig. gen. Tomáš Tuhý a krajský policejní ředitel plk. Leoš Tržil a které proběhne na státní hranici zítra, tj. v úterý 8. března 2016. Půjde o cvičení s námětem souvisejícím s možným rozhodnutím Vlády České republiky o znovuzavedení hraničních kontrol v rámci řešení migrační vlny. Byl jsem jako předseda Bezpečnostní rady Jihomoravského kraje informován o typových činnostech, které budou procvičovány a části cvičení se zítra na státní hranici s Rakouskem také zúčastním. Vítám provedení tohoto cvičení a budu připraven k využití výsledků cvičení ve spolupráci Integrovaného záchranného systému Jihomoravského kraje s bezpečnostními sbory České republiky. Informaci o tomto cvičení také projedná ve středu Bezpečnostní rada Jihomoravského kraje,“ sdělil hejtman Michal Hašek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtmanka Vildumetzová: Chci jednat s primátorem o zachování krematoria

22:24 Hejtmanka Vildumetzová: Chci jednat s primátorem o zachování krematoria

Vedení města Karlovy Vary avizovalo v posledních dnech záměr neinvestovat do obnovy kremační pece v …