Hejtman Krkoška: Senioři dostali od dobrovolníků ručně pletené ponožky

26.12.2023 16:13 | Tisková zpráva
autor: PV

Babičky a dědečci v domovech seniorů dostali celkem 850 párů ručně pletených ponožek a 1100 hrníčků na čaj. Takto je potěšili dobrovolníci zapojení do projektu Hodinový vnuk – Mezičasy, který podporuje Moravskoslezský kraj.

Hejtman Krkoška: Senioři dostali od dobrovolníků ručně pletené ponožky
Foto: archiv MSK
Popisek: Nový moravskoslezský hejtman Jan Krkoška

„V tomto projektu vlastně ani tak nejde o hmotné dárky jako o fakt, že si na seniory v domovech někdo vzpomněl a měl chuť je navštívit a potěšit. Velkou radost jim jistě udělalo i sto přáníček, které jim nakreslily děti z Primaškoly v Ostravě. Samota a pocit odloučení musí být pro starší lidi opravdu tíživé, proto děkuji všem z Klubu ponožka, že na naše klienty sociálních zařízení myslí,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Jan Krkoška. Dodal, že ponožky zahřejí seniory v celkem 18 domovech z regionu. Od Ostravy, přes Bohumín, Havířov, Frýdek-Místek až po například Krnov.

Ponožky napletly dámy ze senior klubů napříč regionem, například klubu seniorů z Frýdku-Místku, městské organizace Seniorů ČR z Ostravy-Poruby, Klubu žen Kunčice, Klubu seniorů Straník z Nového Jičína nebo z Domova seniorů Kamenec v Ostravě. Pletařky vyrobily také čepičky a napletly chobotničky, které putovaly na dětská oddělení nemocnic v Havířově, Opavě a Krnově. Podle průzkumů pomáhají pletené chobotničky navodit u miminek klid a pocit bezpečí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Co by podle vás Ukrajině opravdu pomohlo?

Jasně, že mír, ale jak ho docílit, aby to nebyla jen kapitulace Ukrajiny? Jak přimět Rusko, aby ustoupilo? Přeci není možné považovat za spravedlivý mír, když se budete muset vzdát území. A když mluvíte o tom reálném pohledu na válku-Ukrajinu. Co tím přesně myslíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rajchl (PRO): Pan Moravec se mentálně posunul na úroveň Ludvíka XIV.

8:19 Rajchl (PRO): Pan Moravec se mentálně posunul na úroveň Ludvíka XIV.

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k odchodu Václava Moravce z České televize