Hejtman Půta: Jednotné přijímací zkoušky na SŠ přinesou vyšší nároky na přijetí

27. 1. 2014 21:01

Ekonomická rada Libereckého kraje se na svém jednání věnovala vzdělávání.

Hejtman Půta: Jednotné přijímací zkoušky na SŠ přinesou vyšší nároky na přijetí
Foto: archiv hejtmana
Popisek: hejtman Libereckého kraje Martin Půta (SLK)
reklama

V pořadí páté a současně letošní první jednání Ekonomické rady Libereckého kraje se uskutečnilo minulý týden v sídle Libereckého kraje v Liberci. Hlavním tématem bylo zejména učňovské vzdělávání.

Vedle hejtmana Martina Půty se zasedání zúčastnila také radní pověřená řízením školství, mládeže a zaměstnanosti Alena Losová. Ta informovala, že v posledních měsících alespoň mírně roste zájem o učňovské obory.

„Se zahájením školního roku 2013/2014 zahájil Liberecký kraj nový projekt s názvem TechUp, jehož cílem je v následujících dvou školních letech motivovat žáky základních a středních škol ke studiu přírodovědných a technických oborů,“ doplnila radní Losová s tím, že do projektu je zapojeno 29 středních škol.

„V rámci projektu TechUp  se mohou v naší škole žáci zapojit do kroužku specializovaného na jednostopá vozidla či se aktivně zapojit do zájmového kroužku rally,“ uvedla Markéta Zelinková, ředitelka Integrované střední školy ve Vysokém  nad Jizerou.

Podnikatelé a osobnosti z univerzitního prostředí během jednání také hovořili o možnostech zlepšení kvality středoškolského a vysokoškolského studia. Podle většiny z nich si firmy vychovávají absolventy teprve samy.

„V letošním roce se poprvé uskuteční jednotné přijímací zkoušky na střední školy a gymnázia v Libereckém kraji, které by měly mít za výsledek přísnější výběr žáků a vyšší nároky na přijetí,“ uzavřel hejtman Martin Půta k diskusi ke zkvalitnění školství v Libereckém kraji.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kraj-lbc.cz
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Berdychová: Kraj ocení dobrovolníky, kteří udržují historické dědictví

22:09 Berdychová: Kraj ocení dobrovolníky, kteří udržují historické dědictví

Královéhradecký kraj v roce 2021 udělí Ceny za příkladnou realizaci obnovy architektonického dědictv…