Hejtman Schrek: Hledáme dodavatele stavby návštěvnického centra hradu Kámen

18.07.2023 6:23 | Tisková zpráva

Na konci letních prázdnin chce mít vedení Kraje Vysočina jasno, která stavební firma postaví moderní návštěvnické centrum hradu Kámen. Prozatím chybějící zázemí pro turisty i pro „hradní tým“ vznikne v místech bývalého pivovaru nedaleko vstupní brány do hradního areálu.

Hejtman Schrek: Hledáme dodavatele stavby návštěvnického centra hradu Kámen
Foto: kr-vysocina.cz
Popisek: Vítězslav Schrek

„Stavební práce za přibližně 22 miliónů korun by mohly začít už letos v říjnu. Budou trvat zhruba dva roky s tím, že nový objekt bude zpřístupněn současně s dokončením generální opravy gotického hradu, která začne v podobném termínu a bude důvodem pro dlouhodobější uzavření této historické památky ve vlastnictví Kraje Vysočina,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.

Podle náměstka hejtmana Kraje Vysočina pro oblast kultury a památkové péče Romana Fabeše je výchozí myšlenkou pro revitalizaci stávajícího objektu obnova zaniklé hmoty bývalého pivovaru včetně střechy a oken v dochované obvodové zdi. „Nová stavba návštěvnického centra je navržena jako třípodlažní objekt včetně podkrovní části. Centrum nabídne návštěvnické zázemí s pokladnou a prostorem pro prodej drobných suvenýrů, občerstvením a sociálním zázemím, multifunkční kulturní prostor a kancelář pro personál hradu,“ popisuje Roman Fabeš.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Petr Hladík byl položen dotaz

elektromobilita

Proč zrovna neziskovky?V rozpočtu je tolik peněz,že znovu bude státní rozpočet podporovat neziskovky. Ano,ať podporuje,ale jenom ty charitativní apod.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zelení: Je čas jednat

23:08 Zelení: Je čas jednat

Komentář na veřejném facebookovém profilu strany k nedostatku vody