Hejtman Schrek: V jihlavském muzejním komplexu vznikne přednáškový prostor pro veřejnost

03.08.2024 18:05 | Monitoring
autor: PV

Kraj Vysočina zahájil modernizaci a výstavbu edukačního centra a nového zázemí Muzea Vysočina Jihlava na Masarykově náměstí. Plánované práce navážou na nedávnou opravu průčelí dvou hlavních budov a obměnu expozic.

Hejtman Schrek: V jihlavském muzejním komplexu vznikne přednáškový prostor pro veřejnost
Foto: kr-vysocina.cz
Popisek: Vítězslav Schrek

Kraji se už v říjnu podařilo získat dotaci z evropských fondů v rámci Integrovaného regionálního operačního programu 2021-2027. „V jihlavském muzejním komplexu, patřícímu Kraji Vysočina, do dvou let vznikne velký přednáškový prostor pro veřejnost, dvě menší edukační místnosti včetně dílen pro děti, zázemí pro návštěvníky a odborná pracoviště muzea s laboratořemi,“ vyjmenoval hejtman kraje Vysočina Vítězslav Schrek, který si prostory těsně před zahájením prací prohlédl společně se svým náměstkem pro oblast kultury a památkové péče Romanem Fabešem.

S nejrozsáhlejšími stavebními úpravami se počítá ve velkém dvoře muzea. „Stávající jednopodlažní objekt bude nastaven o další patro a podkroví, kde bude soustředěno edukační centrum a odborné zázemí muzea. Budova se po dostavbě přiblíží původnímu doloženému rozsahu. Dílčí stavební úpravy čekají také jeden z památkově chráněných objektů na malém nádvoří muzea, současné garáže a částečně i hlavní muzejní budovu,“ popsal rozsah plánovaných prací Roman Fabeš.

Rekonstrukce v hlavní budově se podle něj bude týkat především pokladny a průchodu do edukačního centra. Budovy jihlavského muzea Vysočiny, situované do vnitrobloku, doposud sloužily jako odborná zázemí, pracovny, sklady a depozitář.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Prezident

Co přesně myslíte tím, že Pavel nesmí být znovu prezident za žádnou cenu? Co jako chcete udělat, aby jím znovu nebyl? A hodláte kandidovat sám?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kalousek: Německé dluhy, bulharské platy a rumunské veřejné služby

12:12 Kalousek: Německé dluhy, bulharské platy a rumunské veřejné služby

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke změně rozpočtových pravidel