Českobudějovicko bylo pro zavedení IDS vybráno zejména proto, že se jedná o spádové území, v jehož rámci využívá veřejnou dopravu zajišťovanou dopravci, se kterými má kraj uzavřenou smlouvu, denně až 90 % obyvatel. Dalším důležitým faktorem bylo, že se do IDS zapojila českobudějovická MHD, coby největší městský dopravce na jihu Čech. Projekt připravil a realizoval Jihočeský kraj se společností JIKORD ve spolupráci s dopravci a městem České Budějovice. Uvedené území se rozkládá zhruba do 20 kilometrů od krajského města a pokrývá tak například Křemežsko, Zlatou Korunu, Borovansko, Ševětín, Zliv či Holašovice.
„Těší mě, že lze měsíc po jeho spuštění konstatovat, že integrovaný dopravní systém funguje. Cestující se díky němu dostanou snáze a levněji do zaměstnání, škol či k lékaři,“ uvedl Zimola.
Momentálně IDS ČB zajišťuje pět smluvních dopravců. „Konkrétně Dopravní podnik města České Budějovice, GW BUS, ČSAD Autobusy České Budějovice a Comett plus. Kromě nich mohou cestující navíc využít i vlaky Českých drah. Osobní a spěšné neomezeně, k tomu navíc rychlíky v úsecích České Budějovice – Zliv a České Budějovice – Velešín,“ upřesnil náměstek hejtmana pro dopravu Jan Kubík.
Sleva platí i pro seniory nad 65 let, majitel průkazu může zdarma přepravit dvě děti do 6 let

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV