Hejtmanka Mračková Vildumetzová: Kraj pro příští rok předpokládá investice ve výši asi 850 milionů korun

18.11.2018 17:34

V příštím roce by měl Karlovarský kraj hospodařit s příjmy ve výši 6, 558 miliardy korun a s výdaji, které činí 6, 780 miliardy korun.

Hejtmanka Mračková Vildumetzová: Kraj pro příští rok předpokládá investice ve výši asi 850 milionů korun
Foto: archiv hejtmanky
Popisek: Historicky první hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová (ANO)
reklama

Schodek je oproti ľoňsku poloviční, dosahuje 222 milionů korun a vznikl z důvodu předfinancování projektů dotovaných z EU. Návrh rozpočtu schválila Rada kraje. zabývat se jím budou také krajští zastupitelé na svém zasedání 13. prosince 2018.

"Rozpočet jsme se snažili sestavit co nejzodpovědněji, hlavně v příjmové části. V daňových příjmech vycházíme z predikce ministerstva financí a jdeme vždy 4, 5 procenta pod predikci. Tak jako v roce 2017, kdy byl přebytek v částce 900 milionů korun, očekáváme přebytek i za rok 2018. Mám velkou radost, že kraj pro příští rok předpokládá investice ve výši asi 850 milionů korun, jde o investiční akce jak Karlovarského kraje, tak jeho příspěvkových organizací," vysvětlila hejtmanka Jana Mračková VIldumetzová.

K největším plánovaným investicím bude patřit například výstavba nového Domova se zvláštním režimem MATYÁŠ, který dosud sídlí v Nejdku. Další finance půjdou na výstavbu depozitáře a rozšíření prostor krajské knihovny i na opravy Císařských lázní. Počítá se samozřejmě s rekonstrukcemi a opravami silnic II. a III. tříd a silničních mostů a s řadou dalších akcí v oblasti zdravotnictví nebo školství.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

KSČM: Usilujeme o vybudování socialismu, ne o jeho navracení

6:32 KSČM: Usilujeme o vybudování socialismu, ne o jeho navracení

Prohlášení KSČM k 100. výročí založení KSČ