Hejtmanka Stráská: Bez ostatních nikdo sám nedokáže udělat jakoukoli smysluplnou věc

10.07.2020 16:47

Ředitel HZS ČR ocenil jihočeskou hejtmanku medailí za řízení krizového štábu v době koronavirové pandemie. Stráská poděkovala hasičům za práci.

Hejtmanka Stráská: Bez ostatních nikdo sám nedokáže udělat jakoukoli smysluplnou věc
Foto: Jihočeský kraj
Popisek: Hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská
reklama

Skvělé řízení Krizového štábu Jihočeského kraje a zajištění chodu celého regionu během koronavirové pandemie. Zejména v době, kdy byl v České republice vyhlášen nouzový stav. To jsou hlavní důvody, za které hejtmanka Ivana Stráská obdržela medaili od generálního ředitele Hasičského záchranného sboru České republiky (HZS ČR) Drahoslava Ryby. Potvrdil to ředitel HZS JčK Lubomír Bureš, který hejtmance ocenění předal ve čtvrtek 9. července s tím, že se jedná o tzv. příležitostnou medaili HZS ČR.

Stráská ocenění převzala během slavnostního aktu, během kterého Bureš ocenil medailí i své spolupracovníky za zajištění fungování krizového štábu, ředitele Územních odborů HZS JčK za koordinační činnost či hasiče, kteří sváželi naše občany autobusy domů z Rakouska a Německa. „Velice bych chtěl i já poděkovat paní hejtmance za skvělé řízení krizového štábu, díky čemuž integrovaný záchranný systém i další složky podílející se na boji s koronavirovou pandemií pracovaly pod jejím vedením na jedničku,“ dodal ředitel HZS JčK.

Dokázali, že pro ně není nic nemožné

Stráská během přebírání medaile neskrývala dojetí. „Ano, jsem opravdu dojatá. Poctivě ale musím říct, že nebýt hasičů, kteří dokázali, že pro ně není nic nemožné, a dále samozřejmě hygieniků, nemocnic, armády a dalších lidí, kteří se na chodu krizového štábu bezvadně podíleli, by se nám tu koronavirovou krizi takto dobře zvládnout nepodařilo. Bez těch ostatních totiž nikdo sám nedokáže udělat jakoukoli smysluplnou věc. Takže je na místě poděkovat všem, kteří ze sebe vydali to nejlepší v situaci, kterou si nikdo z nás neuměl představit,“ zdůraznila hejtmanka.

Jedním z 18 oceněných, který pak převzal od Bureše medaili za práci v době koronavirové pandemie, byl i ředitel Územního odboru Český Krumlov HZS JčK Pavel Rožboud. „Vnímám to jako ocenění celého mého kolektivu, na jehož práci jsem opravdu velice hrdý. Moji kolegové například sloužili na hranicích, prováděli plošnou dezinfekci nebo rozváželi ochranné pomůcky,“ sdělil Rožboud.

Nouzový stav na celém území České republiky kvůli koronavirové pandemii vyhlásila vláda letos 12. března a ukončila jej 17. května.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kaláb (KSČM): Okopávání Ruska poškodí obyčejné lidi

4:33 Kaláb (KSČM): Okopávání Ruska poškodí obyčejné lidi

Neuvěřitelné kotrmelce, kterých jsme v posledních týdnech byli svědky nejen z očekávatelné žumpy mil…