Hlaváček: Praha musí zůstat městem pro všechny, nejen pro bohaté

24.5.2022 6:45 odp. | Tisková zpráva

Rada hl. m. Prahy schválila další fázi investiční přípravy projektu nájemního bydlení, které by mělo rozšířit městský bytový fond o zhruba 45 nových bytových jednotek. Bytový dům vyroste na městských pozemcích v Durychově ulici na Nových Dvorech v Praze 4, kde poblíž vznikne v příštích letech nová stanice metra D.

Hlaváček: Praha musí zůstat městem pro všechny, nejen pro bohaté
Foto: Facebook
Popisek: Architekt Petr Hlaváček

„Bytový projekt na Nových Dvorech je jednou z prvních vlaštovek městského nájemního bydlení, kterým získá město dostupné byty pro matky samoživitelky, seniory nebo potřebné profese pro chod města. Naše Pražská developerská společnost pracuje na desítkách takových záměrů. Plníme tak dluh z minulosti, kdy město jen privatizovalo a vlastní byty nestavělo. Právě Nové Dvory jsou lokalitou, která je pro takové projekty jako stvořená. Město tu vlastní rozsáhlé pozemky a povede sem metro D, chceme proto vytvořit živou městskou čtvrť. Praha musí zůstat městem pro všechny, nejen pro bohaté, a dostupné bydlení je pro to základním předpokladem,“ říká Petr Hlaváček, první náměstek primátora hl. m. Prahy pro územní rozvoj.

Nové Dvory jsou jedním z největších pražských rozvojových území, kde město vlastní souvislé pozemky vhodné pro bytovou výstavbu. Výstavba stanice metra D je impulsem pro development celého území, jehož součástí budou různé bytové projekty, mateřská a základní škola, centrum pro obchody a služby nebo prostory pro volnočasové aktivity, zejména sportovní a kulturní.

Jeden z prvních bytových projektů v této lokalitě se nachází na křížení ulic Novodvorská a Durychova. Investiční prostředky schválené Radou hl. m. Prahy využije Pražská developerská společnost (PDS) pro vypracování objemové ověřovací studie stavby, k vypsání výběrového řízení na dodavatele projektových prací a na přípravu dokumentace pro územní rozhodnutí.

Anketa

Vadí vám, že Babiš místo jednání sněmovny objížděl Moravu s obytňákem?

hlasovalo: 15993 lidí

„Na Nových Dvorech plánujeme několik projektů městského nájemního bydlení. Už jsme informovali o projektu Jalový dvůr, v pondělí nám Praha odsouhlasila projekt Durychova I, další bytové projekty budou postupně následovat. Jde o velké území, kde by v horizontu 15 let mohlo vzniknout 1 600 až 2 000 městských nájemních bytů,“ doplňuje Petr Urbánek, ředitel PDS.

„Naše koalice se zavázala k tomu, že městský bytový fond nebude rozprodávat, ale rozšiřovat. Každý další projekt městské bytové výstavby je toho důkazem. V následujících několika letech se tak tisíce Pražanů mohou těšit na dostupné a kvalitní městské bydlení,“ připojuje se radní pro bydlení a transparentnost Adam Zábranský.

„Rozvoj na Nových Dvorech plně podporujeme. V souvislosti s výstavbou stanice metra D Nové Dvory proto vznikla územní studie. Do plánování lokality jsme již tradičně zapojili veřejnost. Obyvatelé zde mohli navštívit například plánovací kontejner, zúčastnit se některé z vycházek, vyplnit pocitovou mapu, anketu nebo se zapojit do diskusí,“ dodává Ondřej Boháč, ředitel Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Martin Exner byl položen dotaz

Dotaz

Vážený pane poslanče, po přečtení níže uvedeného článku, si dovoluji obrátit se na vás s následujícím dotazem. Píšte tam, že nás nás Rusko snaží zmanipulovat atd. My i mí přátelé nic takového nevidíme, sledujeme zprávy na čských tel. stanicích, posloucháme Radiožurnám, Country rádio, pohybujeme se ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zdechovský (KDU-ČSL): Piráti hlasovali proti České republice

18:11 Zdechovský (KDU-ČSL): Piráti hlasovali proti České republice

Komentář na facebookovém profilu k hlasování v Evropském parlamentu o dočasném zařazení jádra mezi č…