Hodek (ČSSD): Problémy s lidmi bez přístřeší U Bulhara a v okolí nádraží chceme řešit postupně

23.08.2016 11:21

V okolí denního centra U Bulhara a hlavního nádraží posílí terénní program nezisková organizace NADĚJE. Záměrem je zklidnění situace v této oblasti a zajištění efektivnější pomoci lidem bez přístřeší.

Hodek (ČSSD): Problémy s lidmi bez přístřeší U Bulhara a v okolí nádraží chceme řešit postupně
Foto: Ladislav Carda
Popisek: radní Daniel Hodek (ČSSD)

„Dohodli jsme se se zástupci NADĚJE na postupných krocích, které by měly eliminovat problémy s udržováním čistoty a bezpečí kolem denního centra,“ popisoval radní pro sociální oblast Daniel Hodek s tím, že se do tohoto procesu zapojí i městská část Praha 1 prostřednictvím svého koordinátora.

Naděje už v tomto směru začala informovat své klienty a omezila dobu pro vydávání stravy. „Zrušili jsme výdej snídaní. V ranních hodinách se tím výrazně snížil příchod klientů do denního centra. Podáváme jim stravu v poledne a do budoucna plánujeme, že nárok budou mít předně ti klienti, kteří budou mít zájem o některou z našich dalších služeb, jako je například sociální poradenství, či lékařské ošetření,“ vysvětlil oblastní ředitel NADĚJE Jan Kadlec.

Hlavní město plánuje také v této oblasti zintenzivnit úklidové práce. „Věřím, že se nám postupně podaří řešit komplikovanou situaci v této lokalitě k určité spokojenosti místních obyvatel,“ podotkl radní Hodek.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Jan Bauer byl položen dotaz

Děláte dost?

Nejdříve vás odcituji: „Vláda schválila celou řadu cílených opatření v hodnotě dosahující sté miliardy. Ať už se jedná o jednorázovou podporu rodin, navýšení důchodů v lednu a červnu nebo snížení spotřební daně“. Není ale navýšení důchodů dáno ze zákona? A druhá věc, myslíte, že dočasné snížené spot...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pekarová Adamová (TOP 09): Jsem ráda, že je Amerika zpátky

22:58 Pekarová Adamová (TOP 09): Jsem ráda, že je Amerika zpátky

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová dnes přijala delegaci zahraničního výboru S…