Horník (STAN): ANO a SPO pokoutně ničí krajský venkov

26.10.2017 9:47

Krajská vládní koalice pokoutně a potajmu mění střední školství v kraji. Radní pro školství Jaroslav Bradáč (SPO-SPD) pomalu, ale jistě destruuje jednotlivé střední školy a učiliště, v první fázi pod záminkou slučování oborů.

Horník (STAN): ANO a SPO pokoutně ničí krajský venkov
Foto: archiv senátora
Popisek: senátor Jan Horník (STAN)

Je zřejmé, že v druhé fázi na základě ekonomické výhodnosti některé školy a učiliště zmizí z mapy zejména menších venkovských měst, jako se tomu stalo s toužimskou školou, která byla přisloučena ke Střední lesnické škole ve Žluticích. Toto vše radní Bradáč, zřejmě s vědomím hejtmanky kraje Jany Vildumetzové (ANO), provádí bez vědomí některých členů krajské rady.

Předmětné konání přitom nebylo projednáno ani s výborem pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost. Tyto skutečnosti potvrzují pracovníci středních škol a učilišť napříč krajem, kteří však nechtějí být citováni z obavy z personálního postihu.

Po vypovězení krajské koaliční vlády ve středních Čechách se tak jedná o další z řady bleskových akcí, kterými hnutí ANO destabilizuje liberální demokracii v Česku.

Jan Horník, krajský zastupitel, dodává: “Kvůli takovým praktikám jsme v roce 1989 klíči rozhodně necinkali. Upřímně se děsím toho, jaký svět pro naše děti připravuje ANO a jeho přisluhovači. Je to svět příkazů a zničené demokracie. Opírá se přitom o lidi (Bradáč), kteří nemají ani odborný ani morální kredit takové změny činit.”

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Holomčík (Piráti): Nesmíme dovolit zbytečné a nezodpovědné zadlužování státních lesů

21:13 Holomčík (Piráti): Nesmíme dovolit zbytečné a nezodpovědné zadlužování státních lesů

Komentář pirátského poslance Radka Holomčíka