KDU-ČSL: Ivan Gabal vedl parlamentní delegaci do polského Sejmu

21.02.2015 19:34

Delegace Výboru pro obranu Poslanecké sněmovny ve složení Ivan Gabal (KDU), Jana Černochová (ODS), Václav Klučka (ČSSD) a Martin Sedlář (ANO) vykonala ve dnech 17.- 19. 2. pracovní návštěvu Polska.

KDU-ČSL: Ivan Gabal vedl parlamentní delegaci do polského Sejmu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivan Gabal
reklama

Delegace Výboru pro obranu Poslanecké sněmovny ve složení Ivan Gabal (KDU), Jana Černochová (ODS), Václav Klučka (ČSSD) a Martin Sedlář (ANO) vykonala ve dnech 17.- 19. 2. pracovní návštěvu Polska, kde s partnerským Výborem pro národní obranu Sejmu, Podvýborem pro obranný průmysl a technickou modernizaci ozbrojených sil Sejmu, Výborem pro záležitosti speciálních služeb Sejmu, na Ministerstvu zahraničí Polska, Ministerstvu obrany Polska a se Střediskem východních studií ve Varšavě konzultovala otázky vývoje konfliktu na Ukrajině, perspektiv dalšího postupu Ruska, možnosti zastavení konfliktu na Ukrajině, plány modernizace ozbrojených sil Polska, navyšování výdajů na obranu a možnosti spolupráce v oblasti obrany a zajištění bezpečnosti středoevropského regionu.

Konzultace ukázaly shodu v základním hodnocení bezpečnostní situace a rizik vývoje i společnou vůli k prohloubení koordinace v obranné strategii. Obě strany vidí jako klíčovou roli polsko-české spolupráce  ve visegrádské skupině jako nezbytného doplňku francouzsko-německého tlaku na vyřešení eskalujícího válečného konfliktu. Navýšení obranných výdajů, v případě Poslka na 2 % HDP, je nezbytným krokem v obranném úsilí obou zemí i celé Severoatlantické aliance, stejně jako potřeba bezpodmínečné podpory ekonomických sankcí Evropské unie vůči Rusku. Výbor pro obranu PS PČR bude pokračovat v konzultacích s partnerským výborem Národní rady SR, jehož delegace přijede na pozvání české strany do Prahy v příštím týdnu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kdu.cz
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Hamáček: S českými firmami pracovat chci

14:06 Ministr Hamáček: S českými firmami pracovat chci

Komentář na facebookovém profilu ke spolupráci s českými firmami vyrábějící ochranné pomůcky