KDU-ČSL: Ivan Gabal vedl parlamentní delegaci do polského Sejmu

21.02.2015 19:34

Delegace Výboru pro obranu Poslanecké sněmovny ve složení Ivan Gabal (KDU), Jana Černochová (ODS), Václav Klučka (ČSSD) a Martin Sedlář (ANO) vykonala ve dnech 17.- 19. 2. pracovní návštěvu Polska.

KDU-ČSL: Ivan Gabal vedl parlamentní delegaci do polského Sejmu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivan Gabal

Delegace Výboru pro obranu Poslanecké sněmovny ve složení Ivan Gabal (KDU), Jana Černochová (ODS), Václav Klučka (ČSSD) a Martin Sedlář (ANO) vykonala ve dnech 17.- 19. 2. pracovní návštěvu Polska, kde s partnerským Výborem pro národní obranu Sejmu, Podvýborem pro obranný průmysl a technickou modernizaci ozbrojených sil Sejmu, Výborem pro záležitosti speciálních služeb Sejmu, na Ministerstvu zahraničí Polska, Ministerstvu obrany Polska a se Střediskem východních studií ve Varšavě konzultovala otázky vývoje konfliktu na Ukrajině, perspektiv dalšího postupu Ruska, možnosti zastavení konfliktu na Ukrajině, plány modernizace ozbrojených sil Polska, navyšování výdajů na obranu a možnosti spolupráce v oblasti obrany a zajištění bezpečnosti středoevropského regionu.

Konzultace ukázaly shodu v základním hodnocení bezpečnostní situace a rizik vývoje i společnou vůli k prohloubení koordinace v obranné strategii. Obě strany vidí jako klíčovou roli polsko-české spolupráce  ve visegrádské skupině jako nezbytného doplňku francouzsko-německého tlaku na vyřešení eskalujícího válečného konfliktu. Navýšení obranných výdajů, v případě Poslka na 2 % HDP, je nezbytným krokem v obranném úsilí obou zemí i celé Severoatlantické aliance, stejně jako potřeba bezpodmínečné podpory ekonomických sankcí Evropské unie vůči Rusku. Výbor pro obranu PS PČR bude pokračovat v konzultacích s partnerským výborem Národní rady SR, jehož delegace přijede na pozvání české strany do Prahy v příštím týdnu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: kdu.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtmanka Jermanová: Chceme, aby turisté z Polska zůstávali v regionu déle než jeden den

8:39 Hejtmanka Jermanová: Chceme, aby turisté z Polska zůstávali v regionu déle než jeden den

Středočeský kraj podepsal dohodu o spolupráci s polským Dolnoslezským vojvodstvím.