KDU-ČSL: Lídrem kandidátky pro krajské volby v Královéhradeckém kraji je Pavel Bělobrádek

09.12.2019 5:38

V pátek 29. listopadu se v Podbřezí konala nominační konference KDU-ČSL pro krajské volby 2020, které se zúčastnilo 37 delegátů. Lídrem se stal poslanec a bývalý předseda strany Pavel Bělobrádek (se ziskem 36 hlasů). KDU-ČSL jde i tentokrát do krajských voleb jako součást Koalice pro Královéhradecký kraj.

KDU-ČSL: Lídrem kandidátky pro krajské volby v Královéhradeckém kraji je Pavel Bělobrádek
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Pavel Bělobrádek

Dvojkou na kandidátce byl zvolen Martin Machů, který v současnosti působí jako volební manažer v KDU-ČSL. Na třetím a čtvrtém místě se umístil místostarosta Jičína Petr Hamáček a lékař z fakultní nemocnice prof. Jan Čáp, páté místo patří právničce Ditě Vávrové.

Koalice pro Královehradecký kraj funguje už 11 let

Koalice pro Královéhradecký kraj funguje už od roku 2008, přičemž v posledních krajských volbách v roce 2016 získala 9,75 % hlasů a pět mandátů. Značka Koalice pro Královéhradecký kraj bude pokračovat i v dalším volebním období 2020 – 2024 a naváže tím na více jak desetiletou historii vzájemné spolupráce KDU-ČSL s dalšími stranami.

Do krajské politiky míří nové tváře

„Bez funkce předsedy strany jsem se letos mohl daleko více věnovat práci poslance, krajského a městského zastupitele. Objíždím obce a instituce v regionu a snažím se pomáhat, kde to jde. Velmi mě to naplňuje a chci zkušenosti z vysoké politiky i z té na komunální úrovni využít ve prospěch spoluobčanů v rámci krajské politiky.“ konstatoval po svém zvolení Pavel Bělobrádek a dodal, že považuje propojení znalosti místní, krajské a celostátní politiky za výhodu v práci pro občany Královéhradeckého kraje. Jako lídr vedl kandidátku Koalice pro Královéhradecký kraj již v roce 2012, kdy obdržela 12%.

MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA

  • KDU-ČSL
  • originální osobnost, konečně,jako každý člověk
  • poslanec

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Mgr. Petr Gazdík byl položen dotaz

školství

Už roky se tu mluví o reformě školství a výsledek je, že se úroveň školství nezlepšuje, a co hůř, zhoršuje se. Proč je tak těžké, to změnit? Myslím, že na tom, že je potřeba změnu se shodne vláda i opozice. A k aktuální situaci. Dcera vyjde základku sice až za dva roky, ale už teď se bojím toho, kam...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zborovský (KDU-ČSL): My nikomu nenařizujeme, aby poplatek za odpady zdražoval

17:01 Zborovský (KDU-ČSL): My nikomu nenařizujeme, aby poplatek za odpady zdražoval

Projev na 65. schůzi Poslanecké sněmovny 2. června k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon č.…