KDU-ČSL: Představitelé strany uctili památku bojovníků za Československo

29.10.2016 10:44

Představitelé KDU-ČSL ve sváteční den uctili památku bojovníků za Československo. Pietní akt u příležitosti Dne vzniku samostatného československého státu se za přítomnosti nejvyšších ústavních činitelů konal v prostorách Národního památníku na Vítkově.

KDU-ČSL: Představitelé strany uctili památku bojovníků za Československo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek

„Dnešní významný svátek jsem oslavil důstojně na Vítkově. Doufám, že podobně důstojné oslavy proběhnou po celé republice,“ řekl Pavel Bělobrádek, předseda KDU-ČSL a místopředseda vlády ČR.

Za KDU-ČSL se pietního aktu zúčastnil také první místopředseda strany a ministr zemědělství Marian Jurečka, místopředseda strany a místopředseda Sněmovny Jan Bartošek nebo ministr kultury Daniel Herman.

"Když jsem dnes stál na Vítkově, hlavou mi běžely osudy vojáků z bitev první světové války, osudy vojáků, letců z druhé světové války, lidí, kteří prošli nacistickými koncentračními tábory a komunistickými lágry a položili své životy. Cítím k nim velkou úctu a respekt. Uvědomme si, že bez nich bychom tu nebyli," řekl Jan Bartošek, místopředseda KDU-ČSL.

Marian Jurečka se pietního aktu zúčastnil se svými dětmi.

"Na Vítkov jsem vzal celou svoji rodinu, chtěl jsem, aby děti měly možnost zažít takovýto pietní akt a také aby si uvědomily význam dnešního dne. Byla to velmi důstojná oslava dnešního svátku a připomenutí obětí všech válek," řekl Marian Jurečka, první místopředseda strany.

Pietního aktu se zúčastnili také prezident republiky Miloš Zeman, premiér Bohuslav Sobotka, předsedové obou komor parlamentu i další zástupci české vlády. Na akci byl přítomen také náčelník Generálního štábu Armády ČR Josef Bečvář, kardinál Dominik Duka a řada dalších hostů.

MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA

  • KDU-ČSL
  • originální osobnost, konečně,jako každý člověk
  • poslanec

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hečko (ČSSD): Program obnovy venkova doplní program pro větší sídla

21:32 Hečko (ČSSD): Program obnovy venkova doplní program pro větší sídla

Středně velkým sídlům, která kvůli podmínkám nedosáhnou na peníze z krajského Programu obnovy venkov…