Kaňkovský (KDU-ČSL): To Babiš se v minulé vládě bránil zvedat důchody

23.06.2021 20:04

Projev na 110. schůzi Poslanecké sněmovny České republiky 23. června 2021 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 155/1995 Sb., o důchodovém pojištění, ve znění pozdějších předpisů

Kaňkovský (KDU-ČSL): To Babiš se v minulé vládě bránil zvedat důchody
Foto: vitkankovsky.cz
Popisek: Vít Kaňkovský

Dobré odpoledne, já bych měl krátké poznámky. Za prvé, když se tady mluví o navýšení důchodů, tak je potřeba připomenout, že v minulém volebním období, v době, kdy ekonomika vzkvétala, to byl tehdejší ministr financí Andrej Babiš, který se bránil a bránil velmi, velmi tvrdě navýšení důchodů nad zákonnou valorizaci. A byl to tehdejší vicepremiér Pavel Bělobrádek a premiér Sobotka, kteří ho nakonec přesvědčili k navýšení důchodů nad zákonnou valorizaci. Toť poznámka číslo jedna.

Potom k paní poslankyni Gajdůškové, vaším prostřednictvím. Já si paní poslankyně velmi vážím, nicméně pokud si berete do úst KDU-ČSL, tak je potřeba říci, že KDU-ČSL v tomto volebním období opakovaně, opakovaně přicházela s návrhy týkajícími se důchodů. A to například o zvýšení důchodů pro maminky, které vychovaly dítě, o pět set korun. S tímto návrhem jsme tady byli opakovaně - z veřejných zdrojů je možné si to i zjistit, jsou to i konkrétní pozměňovací návrhy - a je velmi smutné, že potom stávající ministryně práce a sociálních věcí s tím na konci volebního období opakovaně vystupuje v debatách a přisvojuje si to jako geniální nápad sociální demokracie.

Myslím si, že takhle se politika dělat nemá. A mezi dětmi se říká - opičí se. Tak, paní ministryně Maláčová, opičíte se, nicméně je to správný návrh a pokud se podaří ještě v tomto volebním období prosadit, bude to dobře.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Péče o nejmenší děti musí mít charakter veřejné služby

11:16 Okamura (SPD): Péče o nejmenší děti musí mít charakter veřejné služby

Projev na 113. schůzi Poslanecké sněmovny 28. července 2021 k zákonu o poskytování služby péče o dít…