Píše se rok 1991. Do ČSL vstoupili v uplynulých dvou letech desítky tisíc lidí a mnoho dalších o vstupu uvažuje. Jak všem těm lidem zprostředkovat informace, jak umožnit všem těm, kteří se v křesťanskodemokratické politice chtějí vzdělávat, aby načerpali nové znalosti a osvojili si politické dovednosti? Předchozí systém stranického vzdělávání se rozpadl, Ústřední politická škola byla zrušena, stranický tisk se ocitl v ohromných a neřešitelných problémech. Příspěvky státu na činnost politických stran byl spíše symbolický a na nezbytné stranické vzdělávání prostředky téměř žádné. V této situaci padlo rozhodnutí založit organizaci po vzoru bratrských stran CDU a CSU. Tedy něco ne nepodobné nadaci Konrada Adenauera a Hannse Seidela. Už tehdy jsme cítili, že místo Československa je v Evropě a evropských strukturách. Proto naše vzdělávací instituce dostala své jméno – Evropská akademie pro demokracii (EAD). Rád přiznávám, že jsme rádi čerpali zkušenosti u našich sousedů – u výše zmíněných nadací, ale také u rakouské Lidové akademie a Akademie holandských křesťanských demokratů. Rád si také připomínám své předchůdce ve vedení EAD – Dr. Petra Nebeského a především Dr. Jindřich Kabáta.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku
Centrum pravidel a procesů ParlamentníListy.cz
A to, že prezident pomlouvá vládu v zahraničí, to vám nevadí?
Souhlasím s tím, že doma ať se hraje utkání, ale pomlouvat v zahraničí vládu? K čemu je to dobré? Proč jste se neohradil i proti tomu?
Další články z rubriky
4:32 Rakušan (STAN): Premiére Babiši, odvolejte ministra Macinku
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k reakci ministra Petra Macinky na předběžné opatření…
- 22:34 Richterová (Piráti): Omezujete nás v kontrole vlády
- 21:02 Jurečka (KDU-ČSL): Zamázli jste návrh Jakoba. To je nejvyšší míra alibismu
- 20:05 Dvořák (STAN): Zvláštní místa v pekle jsou pro ty, kdo mlčí
- 19:02 Jakob (TOP 09): Ústava není Macinkova a Turkova rozbitá bábovička
- 18:01 Peštová (ANO): Zaplaťpánbůh, že jste se nedostali k vládě


