Klub TOP 09 nepodpořil způsob narovnání nájemních smluv na 99 let

13.02.2014 19:21 | Zprávy

Klub TOP 09 zastupitelstva MČ Praha 4 nepodpořil návrh koalice, který se týká výpovědi a způsobu narovnání nájemních smluv na 99 let pod zprivatizovanými domy.

Klub TOP 09 nepodpořil způsob narovnání nájemních smluv na 99 let
Foto: Hans Štembera
Popisek: Logo TOP 09

Na počátku prosince 2013 vypověděla jednostranně radnice Prahy 4 nájemní smlouvy bez dohody s druhou smluvní stranou.

„Způsob, jakým radnice městské části nájemní smlouvy pod zprivatizovanými domy vypověděla, je nešťastný. K výpovědi smluv došlo pouze měsíc před nabytím účinnosti nového občanského zákoníku, který by obyvatelům těchto domů poskytl ochranu jejich stávajících nájemních smluv na dobu nejméně 50 let,“ uvedl Jan Kotík, předseda klubu zastupitelů TOP 09 Praha 4.

„Postup, který radnice zvolila, tedy nejprve vypovědět vlastníkům domů jednostranně smlouvu, následně těmto vlastníkům nabídnout odkoupení pronajatého pozemku pod domy spolu s přístupovými cestami za určitých (často nevýhodných) podmínek, je nešťastný. Pro mnoho občanů, majitelů bytů, se jedná o neočekávané a nepříjemné řešení složité situace, do které se nedostali svojí vinou. Proto jsme tento návrh nepodpořili a dále budeme vést dialog s radnicí vedoucí k optimálnímu řešení této situace“ doplňuje Kotík.

Z výše uvedených důvodů klubu zastupitelů TOP 09 Praha 4 nepodpořil během hlasování způsob řešení, jaké navrhlo současné vedení radnice.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: TOP 09

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

podáte rezignaci pane ministře Rakušane

Pane ministře obhajujete neobhajitelné. Po skutečnostech, které se veřejnost dozvěděla prostřednictvím MF dnes je na místě vaše rezignace. To, že policisté přišli na fakultu a šli jen do prvního patra, dál je to nezajímalo, i když už měli povědomost o tom, že hledaný je vrah, a ten se skutečně nachá...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mitáček (STAN): Chceme zlepšit dopravní obslužnost ZOO Lešná

16:32 Mitáček (STAN): Chceme zlepšit dopravní obslužnost ZOO Lešná

Zlínský kraj podpořil částkou 25 mil. Kč další rozvojovou etapu v ZOO Zlín, konkrétně se jedná o pod…