Kobza (SPD): Řecká vláda statečně bojuje proti migrantské invazi. Pomozme jí, ale rychle!

04.03.2020 15:56 | Zprávy

Všichni k pumpám, ať se naše euroloď nepřetíží a nepotopí se. V pozadí již číhají grázlové maskující se za multikulturalisty a přátele uprchlíků. Chtějí vyinkasovat miliony z fondů EU a podělit se o ně s pašeráckými mafiemi.

Kobza (SPD): Řecká vláda statečně bojuje proti migrantské invazi. Pomozme jí, ale rychle!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Kobza je členem Poslanecké sněmovny, zvoleným za politické hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)

V souvislosti s eskalací migrační vlny na turecko-řeckém pomezí není sporu o tom, že všestranná a efektivní pomoc Řecku ze strany České republiky je nejen slušnost a povinnost, ale především jde o nejvlastnější český národní zájem. Slovy klasika lze s jistotou říci, že na řecko-tureckých hranicích se v těchto dnech bojuje za Prahu. Je smutné, že české vládě trvalo několik dní, než se nesměle a pod tlakem odhodlala k akci. Přitom řecká vláda o pomoc už hlasitě volala od minulého týdne, kdy o ni dne 1. 3. požádala státy Evropské unie. V rámci této struktury také aktivovala tzv. mechanismus solidarity.

Pohlaváři NATO plkají, napadenému nepomáhají

Tureckem organizovaná migrační invaze tak jen zas a znovu odhalila v plné nahotě impotenci EU tváří v tvář jakékoli zásadnější krizi. Jedním dechem je nutno dodat, že tuto migrační krizi EU i sama vyvolala a léta přiživovala. Teď byrokratičtí zoufalci v jejím čele deset minut po dvanácté vyzývají členské státy a zúčastněné strany k jednání. V podstatě nikdo už na to – správně – ani nereaguje. Současnou krizi mohou smysluplně řešit pouze národní státy ve vzájemné kooperaci – a to včetně Řeků, jejichž současná vláda, na rozdíl od svých předchůdců z ultralevicové Syrizy, proti migrační invazi docela statečně bojuje i vlastními silami. Naši pomoc si i z tohoto pohledu tudíž jednoznačně zaslouží. Mělo by jít o pomoc cílenou a efektivní, opravdu významnou. Měla by být hlavně taková, o jakou si Řekové sami řeknou. Nejde o udělání si pomyslné čárky, ale o aktivní podílení se na řešení krize, která fatálně ohrožuje Evropu i nás. Jasně vidíme, že nikdo jiný to za nás neudělá. O bezzubé EU už byla řeč, o NATO platí totéž. Místo aby tato vojenská aliance, jejíž pohlaváři léta plkají o spojenectví a závazcích, pomohla svému členovi, který byl jednoznačně napaden, vyzývá Sýrii, aby na vlastním výsostném území nenapadala turecké interventy a jejich islamistické komplice, all stars team regionálních džihádistů a teroristů. To nevymyslíš. Když šlo v minulosti o to, z bezpečné výšky bombardovat srbské nemocnice, bylo NATO jinak operativní. Ale zpět k tématu.

Kdo tleskal neuvěřitelným excesům Merkelové

Musíme pomoci nejen Řecku, jakkoli je ono první na řadě, ale i dalším státům ohroženým migrační invazí na tzv. balkánské trase. Jde o Severní Makedonii, Bulharsko, Černou Horu, Srbsko a Maďarsko, které musí léta izolovaně čelit ohromnému tlaku a bránit bezpečnost Evropy. O tyto státy se otírá každý grázl maskující se za multikulturalistu a přítele uprchlíků, aby mohl nýsledně inkasovat miliony z fondů EU a dělit se o ně s pašeráckými mafiemi. EU totálně selhala a naši vedoucí představitelé s ní, když hanebně mlčeli v počátcích této krize, když neviděli, či spíše nechtěli vidět masivní porušování práva, včetně práva evropského ze strany mocností, zejména Německa, když mlčeli k neuvěřitelným excesům Merkelové, případně jim ještě tleskali. Dnes sklízíme trpké plody tohoto alibismu a pokrytectví. A někteří dokonce ještě sebevražedné chování zejména západoevropských pohlavárů a vyložené zločiny promigračních neziskových organizací (NGO) tolerují a podporují dosud.

Omlátí nám Erdogan zlatý podnos o hlavu?

Vrcholem všeho byla dohoda EU-Turecko s podporou Česka, repektive tehdejší Sobotkovy vlády, která autorizovala výpalné pro tureckého diktátora Erdogana. Stalo se tak zcela v rozporu se zdravým rozumem a starou pravdou, že vyděračům se nemá ustupovat. Dali jsme mu na zlatém podnose vše, co chtěl, a on námi – tehdy i dnes – pohrdá. Dlužno dodat, že některými plně po právu. Je úplně neuvěřitelné, že kdokoli příčetný mohl podepsat dohodu, která Erdoganovi slibovala bezvízový styk do EU a okamžité obnovení přístupových rozhovorů EU-Ankara. Těžko se divit tomu, že on se toho dnes dovolává. Buď vše Merkelová a spol. nemysleli tehdy vážně – a tedy projevili směs avanturismu, věrolomnosti a hazardérství, nehodných vrcholných politiků – anebo vše vážně mysleli. Tím pádem ovšem Evropu a její občany odepsali. Budou se zodpovídat snad dřív, než před soudem dějin.

Došlo na slova SPD, ale netěší nás to

Naše hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) všechno toto říkala a říká léta, před všemi uvedenými riziky varovala. Často byl její hlas osamocený, často byl dehonestován a označován za nezodpovědné strašení, za xenofobii či fašismus. Nyní se ukazuje pravda. Teď ovšem není čas na staré křivdy a masírování ega. Poučme se ze všech těchto fatálních chyb a pojďme k pomyslným pumpám, když se naše společná loď potápí. Přestaňme si už konečně něco nalhávat, nazývejme věci pravými jmény, bojujme za životní národní zájmy a pomozme svým přátelům, kteří jsou v nebezpečí.

Jeho Excelence volá všechny dobré Čechy

Níže uvádím aktuální stanovisko řeckého velvyslance v České republice Efthymiose Efthymiadese, které mně osobně k situaci sdělil: „Řecko potřebuje technickou podporu na místě a také politickou podporu, aby se vypořádalo s touto krizí, která je zjevně iniciována ze strany Turecka. Turecko tuto krizi eskalovalo a využívá migranty k vydírání Řecka a EU. Toto vše bude dnes projednáno v Radě ministrů vnitra (EU) a ve čtvrtek a v pátek v Radě ministrů zahraničních věcí (EU). Řecko se dovolává čl. 78 odst. 3 Smlouvy o EU o mimořádných situacích a dnes uvidíme, jak ministři rozhodnou o jeho provádění. Je pro nás zřejmé, že se nejedná pouze o migrační krizi, ale o nouzovou situaci v oblasti národní bezpečnosti. Je proto důležité, aby čeští politici prokázali svou politickou solidaritu tím, že odsoudí toto agresivní jednání ze strany Turecka, a vyzvali EU, aby využila všechny své nástroje k tomu, aby Turecko dodržovalo své závazky vyplývající z dohody mezi EU a Tureckem z roku 2016.“

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

dezinformace

Co přesně je podle vás dezinformace? Nemyslíte, že by si to měl každý vyhodnotit sám? Myslíte, že pravda se pozná vždy na první pohled? Vždyť spousta věcí se prokáže až časem. To bylo třeba povyku, když byl někdo proti očkování proti covidu, protože lidi stejně neochrání a ejhle, za čas se ukázalo, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Brázdil (ANO): Pěkně jste to četl. Nevím, jestli víte, co jste četl, ale krásně jste gestikuloval

18:02 Brázdil (ANO): Pěkně jste to četl. Nevím, jestli víte, co jste četl, ale krásně jste gestikuloval

Projev na schůzi Poslanecké sněmovny 13. června 2024 ke zdravotně pojistné plány zdravotních pojišťo…