Důvodů bylo několik. FIS SKI Flying World Championchips 2014 v Harrachově je velkou příležitostí celosvětově propagovat Liberecký kraj, ale veřejné peníze musí být využity jako v ostatních případech co nejefektivněji. Protože rozpočet od pořadatelů byl kraji předložen jako ziskový, navrhla náměstkyně Kocumová adekvátní dotaci snížit na 1 mil. Kč tak, aby pokryla předpokládanou ztrátu, a to včetně milionové rezervy na nepředpokládané výdaje.
Zuzana Kocumová dodává: „V radě jsem návrh na přidělení dotace ve výši 4 mil. Kč původně podpořila s podmínkou dofinancování dotačního podprogramu na podporu sportovních klubů a organizací, které se starají o mládež a širokou členskou základnu, což je pro mě i Změnu pro Liberecký kraj prioritou. Druhou podmínkou bylo předložení podrobného položkového rozpočtu. Vzhledem k tomu, že předložený rozpočet je ziskový, a to ve výši 3 mil. Kč, i včetně započtení milionové rezervy, navrhla jsem na jednání zastupitelstva kraje příspěvek snížit na odpovídající jeden milion.“

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: kraj-lbc.cz