Kolaja (Piráti): Sexuální orientace jako důvod k diskriminaci?

19.02.2021 20:09

Zastupitelé Mikulova prodloužili partnerskou smlouvu s polským městem Tuchóv, které zavedlo tzv. zóny bez LGBT. Ty diskriminují mimo jiné gaye a lesby, kteří jsou tak prakticky vyháněni ze svých domovů.

Kolaja (Piráti): Sexuální orientace jako důvod k diskriminaci?
Foto: pirati.cz
Popisek: Marcel Kolaja
reklama

Dle pirátského místopředsedy Evropského parlamentu Marcela Kolaji tak zastupitelé Mikulova nepřímo podporují diskriminaci na základě sexuální orientace. „Na vypovězení partnerské smlouvy Piráti upozorňovali již v létě minulého roku. Polské zóny bez LGBT jsou pro mě ve dvacátém prvním století nepřijatelné. Vyhánět lidi z jejich vlastních domovů na základě sexuální orientace je nepřípustné,“ komentuje Kolaja.

Současná vládní strana Právo a spravedlnost dlouhodobě stigmatizuje skupinu LGBT. V průběhu minulého roku byly zejména ve východních částech země vyhlášeny ‚zóny bez LGBT‘. Postup hlasitě odsoudila předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen. „Vedení Mikulova bohužel smlouvu s Tuchówem nevypovědělo. Zastupitelé města nerozhodli o ničem menším, než že diskriminace lidí má v Evropě své místo. To jednoznačně odsuzuji,“ uzavírá Kolaja.

Mikulovská radnice nyní bude prověřovat, jaká situace panuje v polském Tuchówě. Po přípravě podkladů otázku znovu projednají zastupitelé jihomoravského města.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT k zákazu střílení lišek po celou dobu péče o mláďata

22:48 DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT k zákazu střílení lišek po celou dobu péče o mláďata

Demokratická strana zelených - ZA PRÁVA ZVÍŘAT podporuje iniciativy ochránců zvířat, vedoucí k zákaz…