Konvička: GL, GLB, GLBT, GLBTI…

16.02.2017 18:36

Dozvídám se z facebooku – vzdělanec se dnes vše podstatné dozvídá z facebooku – že EU má novou starost, péči o GLBTI lidi v Mongolsku. To „I“ na konci jsou prý intersexové. Nevím, čím se „I“ liší od trans-sexuálů (T) a trans-genderů (taky T), ...

Konvička: GL, GLB, GLBT, GLBTI…
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Martin Konvička.

... ale zaujalo mě, že těch velkých písmen přibývá. 

Současně si všímám, že jich přibývá zvláštně selektivně. Jako by celé kategorie sexuálních aberací, zvláštností, choutek či „úchylek“ žádného ze strážců zvláštních práv pro zvláštní lidi nezajímaly. A nemusí to být úchylky nikterak exotické, naopak. Právě ty nejběžnější libůstky jako by neměly své zastání a jejich nositelé tudíž žádná práva.

Třeba takový fetišismus. V tom lítá prakticky každý, někdo víc, někdo méně. Známe fetiše na boty (zejména pánové na ty dámské); na drahá auta či tučná konta (na konta prý trpí spíše dámy, tomu ale nevěřím a obávám se, že jim občas podléhají i gayové); na prádlo odkrývající či naopak zakrývající (to první spíše muži, to druhé – kdo ví?); na dámské večerní toalety a pánská saka, košile a vázanky (dtto.); na dlouhé vlasy nebo naopak žádné vlasy; na parfémy a vůně; na nadměrečné nebo naopak podměrečné – cokoli; na krajky, latex, hedvábí, kožešiny, kůži, uniformy; na motocykly, zbraně, mozolnaté ruce; na velmi tmavou nebo naopak velmi světlou pleť; na akademické tituly a oslavné články v novinách (prvnímu podléhají spíš politici, druhému akademici); prý někde pobíhají i fetišistky snící o sbírkách motýlů (ještě jsem žádnou nepotkal). Tak či onak, nějaký fetiš přitahuje skoro každého a protože se fetiše mohou různě kombinovat, je fetišistů, odhaduji, asi tak 10x více než všech LGBTI+++ lidí dohromady. A každý na ně kašle.

Případ fetišistů je přitažen za vlasy, ale ilustruje nám jedno – výběrovost „úředně privilegovaných“ odchylek či úchylek. Čerstvě přidali intersexuály; v kuloárech (a mezi konzervativními paranoiky) se mluví o pedofilech, zoofilech a milovnících společných toalet. Nikde se nemluví třeba o exhibicionistech, sadomasochistech, nymfomankách, hypersexuálech, polyamoristech, voyuerech. Jako by tihle žádná „lidská práva“ či „genderové identity“ neměli – ledaže by své choutky prováděli s osobami stejného pohlaví, což je samozřejmě možné, ale ne nutné.

Obávám se, že v té výběrovosti lze najít pravidelnost. Žádná z „privilegovaných“ LGBTI…PedoZooWC identit totiž nevede k normálnímu rozmnožování, tedy plození potomků a výchovu dítek. Dva kluci to prostě nezvládnou, dvě holky bez všelijakého obcházení zákona taky ne, o dvou bojovnicích za unisex toalety nemluvě. Zvládnou to samozřejmě bisexuál s bisexuálkou, ale právě na ty má spousta gay-koryfejů docela spadeno: tvrdí, že ve skutečnosti vlastně neexistují a že se jedná o jakési nedopřiznané homosexuály. Má to asi stejnou logiku, jako tvrzení, že gay či lesbička jsou nedopřiznaní bisexuálové, nebo že polo-běloch Obama byl ve skutečnosti stoprocentní černoch. Případ bisexuálů tak vypovídá o mnohém –  jsou mezi privilegovanými menšinami „neplnoprávní“, protože mohou, na rozdíl od ostatních privilegovaných menšin, zakládat rodiny. A pak se divte konzervativcům, kteří v celém tom GLBTI+++ blbnutí vidí jen útok na rodinu jako takovou.

Zkusme k té záležitosti zaujmout smířlivý postoj – který bude dříve či později nutný, jinak nám EU na výčet privilegovaných odchylek spotřebuje celou abecedu a člověk se bude bát podepsat, aby v tom někdo nenašel proteplený dvojsmysl. Co se, milí úchylové a jinosexuálové úředně chránění i nechránění, vykašlat na privilegia, rezoluce EU, zpovykané katedrové genderistky a další nadbytečnosti, a prostě si normálně žít, jako to ostatně dělají výše zmínění fetišisti? Uvědomme si – rezoluce a směrnice nikomu nezajistí (ale ani neseberou) věci k úchylačení skutečně užitečné, tedy specializované bary a kluby, seznamky či prodejny. To vše zde přece bylo – a zažívalo boom – už v divokých devadesátkách, dávno před euro-byrokratickým GLBTI+++ blbnutím posledních let. Tehdy se přece jasně ukázalo, že tahle země je úžasně tolerantní, gayům, lesbičkám ani nikomu jinému nikdo nebral jejich místo na slunci a nebyly zde (až na pár Lidovců) ani paranoidní konzervy, které by proti jinosexuálům brojily.

Konzervy přišly až s přibýváním písmen ve úředních zkratkách, s rezolucemi a směrnicemi. Holt zákon akce a reakce…

autor: PV

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

potíraní dezinformací

Vaše vláda chce neustále bojovat proti dezinformacím, ale zároveň šetříte ve školství. Nemáte dojem, že to nejde dohromady? A co třeba využít peníze na potírání dezinformací a dát je do školství? A co to vlastně ta dezinformace je? Co když se něco jeví jako dezinformace, ale za chvíli se ukáže, že j...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mašek (ANO): Nelegální migrace dál roste a prakticky se s tím nic nedělá

18:11 Mašek (ANO): Nelegální migrace dál roste a prakticky se s tím nic nedělá

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k migraci.