Kordová Marvanová (STAN): Řešením nedostupnosti bytů je renesance družstevního bydlení

01.03.2024 8:19 | Ze sítí
autor: PV

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k řešení nedostupnosti bydlení

Kordová Marvanová (STAN): Řešením nedostupnosti bytů je renesance družstevního bydlení
Foto: Repro ČT24
Popisek: Hana Kordová Marvanová

Pražská koalice funguje už rok. Bohužel s problémem krize bydlení se vůbec nic neudělalo. Dokonce nová koalice ani nenavázala na plány z minulého volebního období a zastavila projekt podpory výstavby družstevního bydlení.

V minulém volebním období jsem jako pražská radní prosadila projekt Dostupného družstevního bydlení. Velkou výhodou tohoto projektu měla být cena družstevních bytů, která díky městu mohla být až o 30 procent levnější oproti cenám na trhu. Navíc mohly být přívětivější podmínky vstupu do družstva ve srovnání s vlastnickým bydlením, protože zájemci o družstevní byt nemusí získat od banky hypotéku.

Sehnat dnes v Praze bydlení je často neřešitelný problém i pro obyvatele s průměrnými příjmy. Praha by proto měla pomáhat nejen sociálně slabým, ale i Pražanům ze střední vrstvy, jako to dělají třeba ve Švýcarsku, Rakousku nebo Německu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

JUDr. Renata Vesecká byl položen dotaz

Změna zákona

Tím, že chcete změnit zákon, v kterém by podle vás nově mělo být jasně napsáno, že prezident musí na návrh premiéra ministra jmenovat, není to vlastně jen potvrzení toho, že to teď nemusí? A jestli jsou podle vás nejasnosti, pořád nechápu, proč se nepodá kompetenční žaloba?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zwyrtek Hamplová: Porušení tajemství SMS zpráv je protiprávní jednání

10:21 Zwyrtek Hamplová: Porušení tajemství SMS zpráv je protiprávní jednání

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k střetu ministra zahraničí Petra Macinky s prezident…