Kovářík (ODS): V loňském roce hospodařilo hlavní město zodpovědně

06.06.2023 23:08 | Tisková zpráva

Hlavní město Praha představilo výsledek svého hospodaření za loňský rok. Hospodaření v roce 2022 bylo úspěšné a skončilo přebytkem.

Kovářík (ODS): V loňském roce hospodařilo hlavní město zodpovědně
Foto: MHMP
Popisek: Zdeněk Kovářík

Rozpočet Prahy se v loňském roce zaměřil hlavně na podporu růstu a rozvoje města, zlepšení životního prostředí, infrastruktury a kvality života obyvatel. Plnění rozpočtu bylo vyrovnané a dosáhlo závěrečného účtu s přebytkem ve výši 15,5 miliardy korun.

Anketa

Kterou hlavní českou TV skupinu sledujete nejvíc?

3%
35%
hlasovalo: 29444 lidí

Podle zprávy o plnění rozpočtu hl. m. Prahy za rok 2022 činily celkové příjmy 120,3 miliardy korun. Tato částka zahrnuje zapojení sdílených daní, poplatky, příjmy z kapitálové činnosti a dotační transfery.

Výdaje města v loňském roce přesáhly 100 miliard korun a 31. prosince se zastavily se na částce 104,8 miliardy korun. Z toho 82,8 miliardy korun pokryly běžné výdaje a 22 miliard korun směřovalo do investic zaměřených především na budoucí fungování města a zlepšení infrastruktury.

„Jsem moc rád, že se v loňském roce hospodařilo zodpovědně. Finance jsou řízeny konzervativně a můžeme rozjet budoucí investiční akce, mezi ty zásadní patří dostavba metra linky D a navýšení školských kapacit. V investicích má Praha dluh z minulosti a musíme ho řešit zejména v oblasti školských kapacit, oblasti energetické bezpečnosti a sociálních oblastech, kde se v uplynulém období investovalo příliš málo,“ říká Zdeněk Kovářík, radní pro oblast financí, rozpočtu, fondů a podpory podnikání.

reklama

autor: PV

peníze za uprchlíky

Dobrý den, jasně, že by se mi jako občanovi ČR líbilo, kdyby nám EU platila za přijímání uprchlíků, jak navrhujete. Ale nejsem si jist, zda to není přesně to, co vlastně vyjednal Rakušan, tedy že kdo nepřijímá uprchlíky, tak na ně platí, a jestli není tento systém pro nás ve výsledku dost nevýhodný,...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lachnit (ANO): Panu učiteli Petru Fialovi s láskou

8:19 Lachnit (ANO): Panu učiteli Petru Fialovi s láskou

Každé dítě by se mělo naučit číst a počítat. Kvůli tomu ještě nemusí nutně chodit do školy. To by ho…