Kožušník (ODS): Jsem velmi překvapen politickou situací v Ekvádoru

21. 12. 2013 18:41

Český poslanec Evropského parlamentu Edvard Kožušník se tento týden sešel s Jose Luisem Guerrerem Martínezem, politickým azylantem z Ekvárodoru, který je ve své zemi nařčen ze sabotáže a terorismu.

Kožušník (ODS): Jsem velmi překvapen politickou situací v Ekvádoru
Foto: ods.cz
Popisek: Europoslanec Edvard Kožušník
reklama

Podle Guerrera současný ekvádorský prezident Rafael Correa pokračuje v proměně politického a hospodářského systém Ekvádoru směrem k autoritářskému levicovému režimu, opakovaně usiluje o potlačení činností médií a hlasů opozice. Guerrero byl společně se svým bratrem Pablem v Ekvádoru za údajnou teroristickou činnost obviněn ze sabotáže a terorismu, za což mu hrozí až 12 let vězení. „Velice si cením české justice, která mne přes opakované žádosti ekvádorské vlády nevydala do Ekvádoru, a poskytla mě a mému bratrovi azyl,“ řekl během rozhovoru s poslancem.

Kožušník si se zájmem vyslechl Guerrerův životní příběh a seznámil se s porušováním lidských práv v této latinsko-americké zemi. „Jsem velmi překvapen politickou situací v Ekvádoru, obzvláště v době, kdy Evropská Unie projednává obchodní dohodu mezi Ekvádorem a Evropskou unií“, sdělil Kožušník, který je koordinátorem pro vztahy se zeměmi Latinské Ameriky skupiny Evropských konzervativců a reformistů v Evropském parlamentu.

Kožušník se dlouhodobě snaží zprostředkovávat spolupráci mezi zeměmi Latinské Ameriky a Českou republikou a věnuje se problematice lidských práv na Kubě.

Edvard Kožušník

  • ODS
  • Svět není ani černý ani bílý
  • mimo zastupitelskou funkci

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ODS

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fiala (ODS): Naše země se vyrovnává s šokujícími informacemi

17:57 Fiala (ODS): Naše země se vyrovnává s šokujícími informacemi

Projev na 98. schůzi Poslanecké sněmovny 20. dubna. Informace vlády k událostem ve Vrběticích v roce…