Kvapil (Žít Brno): Velká cena škodí rozpočtu

13. 6. 2015 14:28

Za několik dní bude zastupitelstvo města Brna hlasovat o dotaci na Velkou cenu ve výši 50 000 000 korun. Velká cena argumentuje tím, že není ve financování soběstačná. - See more at: http://www.zitbrno.cz/velka-cena-skodi-zdravi-a-rozpoctu/#sthash.yrVnthsn.dpuf

Kvapil (Žít Brno): Velká cena škodí rozpočtu
Foto: Žít Brno
Popisek: Žít Brno, logo hnutí.

Na Velké ceně jsem natáčel filmové cvičení v prvním ročníku FAMU, které jsem rozeslal všem zastupitelům, kteří budou o dotaci rozhodovat. Krátký film vznikl během pěti dní v kempech kolem Velké ceny. Portrét konce lidskosti rámuje mechanické lití motorových olejů a túrování motorů, vše doplněno o výpověď provozovatele kempu, jak je normální, že přijde-li na takové místo dobře oblečená žena, vystřídá se na ní deset chlapů, což je prý její chyba – znásilnění není v kempech výjimečná záležitost…

Ovšem mimo argumenty osobního vkusu existují i mnohem pádnější argumenty, proč pro dotaci nehlasovat. Pustíme-li si reportáž ze srpna 2014, ve které vystupuje mimo ředitelky Ulmanové i bývalý primátor Onderka, zjistíme, že pravděpodobně ne vše bude tak čisté, jak se nám vedení akce pokouší namluvit. Z krátké konfrontace vyplývá, že částka za vstupné by dle poskytnutých materiálů seděla pouze v okamžiku, kdyby bylo platících diváků 30 000 – tedy cca 110 000 diváků by museli být novináři, sponzoři a další hosté akce – toto tvrzení je samozřejmě naprosto absurdní (v čase 7: 50).

Bylo to právě bohapusté plýtvání městskými penězi a groteskní mlžení, které zapříčinilo, že figury typu Onderky již opustily čelní pozice brněnské komunální politiky. Bral bych proto osobně hlasování pro dotaci neprůhlednému soukromému podniku jako krok, který je zcela v rozporu se vším, o co jsme se před volbami snažili. Pevně věřím, že během diskuse, která nás v pondělí na toto téma čeká, si vše vysvětlíme a za Žít Brno zazní jednotné NE. Dotaci dle mého může Velká cena čekat pouze v okamžiku, kdyby bylo její financování naprosto průhledné, což rozhodně není současný stav.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Volfová (ANO): Kruhový objezd v ulici České mládeže bude konečně na pozemcích kraje

22:56 Volfová (ANO): Kruhový objezd v ulici České mládeže bude konečně na pozemcích kraje

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových bezplatně převede pozemky v hodnotě 304 800 korun p…