Lachnit (ANO): Nejen „třicítkoví“ fanatici v ulicích

26.05.2023 9:15 | Komentář

Nejen v České republice, ale i v Německu a naposledy v Itálii se nám objevil jistý „nešvar“. Jde o chování extremistů, kteří v podstatě bez trestu ničí cizí majetek propichováním pneumatik nebo si berou jako rukojmí lidi, spěchající do práce, k lékaři či s dětmi do školy a bůhví kam ještě. Asi víte, o kom mluvím.

Lachnit (ANO): Nejen „třicítkoví“ fanatici v ulicích
Foto: Vít Hassan
Popisek: JUDr. Petr Lachnit

Je jistě zajímavé, že požadavek na plošné zavedení limitu rychlosti 30 kilometrů za hodinu v Praze se po agresivním blokování dopravy ve špičce ze strany několika „věrozvěstů lepších zítřků“ stalo agendou, o které se mluví. A to bylo pravděpodobně jejich hlavním cílem. Nastolit agendu a ovládnout s ní mediální prostor. Média potřebují skandály a bizarnosti. Média potřebují čtenost. Telenovela ve stylu protestujících lidí mezi auty na magistrále se ale také jednou okouká. No, třeba se pochodující svléknou donaha. Koneckonců je léto. Zájem médií se tím o pár týdnů prodlouží. Čím větší bizár, tím lépe!

Anketa

Jste spokojeni se způsobem, jakým Petr Pavel vykonává úřad prezidenta? (Ptáme se od 23.5.2023)

3%
95%
hlasovalo: 20364 lidí

Před několika dny několik „ekologických“ fanatiků opět zablokovalo pražskou magistrálu. Když se nedávno o to samé zase pokusili jejich „spolusouputníci“ v Berlíně, některým řidičům už lidově řečeno praskly nervy a začali si věci vyřizovat ručně. Bytostně to odmítám, ale představte si muže, co třeba veze svoji manželku do porodnice.

Vlastně se ptám, kdo vlastně napadl koho? Kdo z nás by byl klidný a desítky minut čekal, až bezpečnostní složky tyto jedince „odlepí“? Mám totiž obavu, aby se něco podobného nestalo i u nás. Další „aktivisté“ v sobotu v Itálii vylili černou tekutinu do jedné z ikonických fontán v centru Říma. Italská policie však prakticky okamžitě všechny zadržela.

Asi nejen já si kladu otázku, kde je právo. Vždyť stále z úst politiků slyšíme, že za demokracii a právní stát je třeba bojovat. Britský filozof John Stuart Mill před drahnou dobou řekl, že svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého. Měli bychom se nad tím minimálně zamyslet. Nebo bude pozdě. Proto pojďme tlačit na změnu legislativy, ať právo není jen jakási mlhavá naděje, zaručená zákonem. Možná si pak i tito „bojovníci za lepší zítřky“ své nedemokratické chování rozmyslí.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Za volantem od 17

Dobrý den, prý má být možné řídit již od 17,ale pod dohledem. Tím dohledem se myslí kdo? Musímát taková osoba řidičák? A když se ěco stane,ponese daná osoba odpovědnost nebo jak to bude? A od kdy tut možnost zavedete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Peštová (ANO): V EU se zbláznili. Chtějí zakázat prodej plynových kotlů

21:02 Peštová (ANO): V EU se zbláznili. Chtějí zakázat prodej plynových kotlů

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k možnému zákazu prodeje plynových kotlů.