Svůj požadavek zpravodajci opírají o existující nebezpečí nejnovějších mezinárodních hrozeb. Jde zejména o to, aby měli přístup k daňovým údajům uchovávaným Generálním finančním ředitelstvím, rozšíření přístupu k bankovním účtům a přístup do databází účastníků veřejně dostupné telefonní služby.
To jim má usnadnit řešení problémů v oblasti korupce a organizovaného zločinu, kdy je potřeba znát původ, tedy zdroje i cesty různých peněz, například při zjišťování jejich původu potřebných ke koupi státního majetku nebo při ověřování pravdivosti informací, které poskytují soukromé společnosti, ucházející se o strategické státní zakázky. Přístup k informacím by podle ředitele BIS vždy musel vždy povolit soud.
KSČM zastává stanovisko, že lze souhlasit s tím, že vzhledem k současné situaci, by zpravodajské služby měly mít více pravomocí. Musí jít ale také o to, aby osoby, které budou s těmito informacemi pracovat byly důvěryhodné. A právě u BIS to byl v minulosti problém.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: KSČM