Michálek (Piráti): Kapři si bohužel rybník sami nevypustí

26.04.2025 10:21 | Monitoring
autor: PV

Poslanecká sněmovna promarnila šanci ochránit voliče před špinavými praktikami. Poslanci odmítli průhledný bankovní účet na výdaje stran před oficiálním začátkem voleb. Piráti přitom upozorňovali, že přitom z těchto neprůhledných peněz dnes strany platí billboardy, kterými je oblepená republika.

Michálek (Piráti): Kapři si bohužel rybník sami nevypustí
Foto: Interview ČT24
Popisek: Jakub Michálek

Z nového zákona o volebních kampaních dále poslanci vyškrtli klíčové ustanovení, které mělo umožnit postihovat zjevné lži a hrubé urážky pokutou až dva miliony korun. Strany přitom dostávají z peněz daňových poplatníků stovky milionů korun ročně, nad kterými není žádná veřejná kontrola.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Konkurenceschopnost Evropy

Můžete ten váš plán, jak posílit konkurenceschopnost Evropy představit i nám? Já se bojím, že Evropě ujel vlak, do kterého půjde nasednout už dost těžko.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rajchl (PRO): Na které neziskovky míříme

16:02 Rajchl (PRO): Na které neziskovky míříme

Reakce na svém veřejném facebookovém profilu na protesty proti kontrole financování neziskovek