Současný majitel pozemku, miliardáři okolo J&T, by díky této administrativní změně vydělali nejméně 150 milionů, aniž by museli hnout prstem, zato městu by se zvýšily náklady. Jsem rád, že se ukázalo, že zveřejnění pracovní verze Metropolitního plánu, ke kterému jsme Prahu dotlačili, byl dobrý krok. Lidé mají právo vědět, které další pozemky se zastaví, jaké zisky z toho budou mít developeři a jak se budou podílet na nákladech výstavby na straně města. Radní Plamínková dnes na dnešní tiskové konferenci prohlásila, že takových pozemků je určitě více, ale že město nemá jejich seznam. Tento přístup koalice považuji za nezodpovědný, je to hazard v řádu miliard korun.
Proto jsem podal na IPR jako zastupitel žádost o informace, aby Praha zveřejnila seznam parcel, jejichž majitelé díky změně na zastavitelnou plochu vydělají miliardy. Konkrétně jde v žádosti o informace o pozemky větší než 1000 m2, u kterých by v případě přijetí Metropolitního plánu v současné verzi došlo k jejich zhodnocení. Například tím, že se na nich nově bude moci stavět nebo že se budou moci stavět větší stavby než nyní. Chci vědět, jestli Institut plánování a rozvoje připravuje územní plán, který obohatí hlavně miliardáře, a nebo bylo náměstí Curiových jen výjimečný exces. Pokud by se prokázala první verze, může jít o největší majetkový transfer v dějinách Prahy.
Piráti považují další výstavbu a rozvoj města za nezbytné a prosazují pro ni 3 principy:

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV