Řazení do příslušných úrovní probíhá na základě několika epidemiologických ukazatelů, jako je podíl hospitalizovaných pacientů nezachycených v komunitě za posledních 14 dní, 14denní incidence na 100 tisíc obyvatel, zjednodušený výpočet reprodukčního čísla, a také 14denní incidence na 100 tisíc obyvatel zaměřená na seniorní skupiny.
Pro výpočet indexu rizika jsou zásadní otázky: Kolik lidí se v poslední době nakazilo?, Kolik seniorů se v poslední době nakazilo?, Narůstá počet nakažených? a Dokážeme nakažené účinně a rychle zachytit?
„Pokud budeme všichni dodržovat zavedená protiepidemická opatření, měla by se pozitivně projevit nejpozději začátkem příštího týdne. Vliv na nárůst nově diagnostikovaných má také dobrovolné antigenní testování, které zachytí rovněž asymptomatické pacienty. Je pozitivní zprávou, že o toto testování je mezi veřejností velký zájem ,“ říká ministr zdravotnictví Jan Blatný.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: PV