Ministr Hamáček: Policisté už nebudou jezdit v autech, která patří do šrotu

17.09.2019 12:04

Více na nová policejní auta, hasičskou techniku nebo platy: vláda schválila státní rozpočet na příští rok.

Ministr Hamáček: Policisté už nebudou jezdit v autech, která patří do šrotu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr vnitra Jan Hamáček
reklama

Vláda v pondělí, 16. září 2019, schválila zákon o státním rozpočtu na rok 2020. Ministerstvo vnitra dostane na příští rok více peněz pro policisty i hasiče, miliardu na nová auta pro bezpečnostní sbory dostane už letos. Platy příslušníků bezpečnostních sborů vzrostou každému o 1500 Kč měsíčně.

Ministru vnitra Janu Hamáčkovi (ČSSD) se podařilo na příští rok vyjednat více než 4 mld. Kč. Peníze půjdou například na nákup služebních vozidel pro policii, na nákup výškové techniky pro hasiče nebo rekonstrukci služeben policistů a hasičů. Oba sbory dostanou také více peněz na provoz. „Částku, kterou jsme vyjednali pro policisty a hasiče, považuji opravdu za úspěch. Policisté už nebudou jezdit v autech, která patří pomalu do šrotu, hasiči si zase pořídí tolik potřebnou výškovou techniku. O potřebě rekonstrukce zastaralých služeben ani nemluvě,“ uvedl Jan Hamáček. „V letošním roce se nám ještě podařilo vyjednat miliardu na další nová auta pro policisty a hasiče,“ dodal ministr.

Všem příslušníkům bezpečnostních sborů se navýší platy, každému se zvýší příjem o 1500 Kč měsíčně. Částka přitom bude připsána přímo do tarifů. „Chceme, aby práce pro bezpečnostní sbory byla finančně zajímavá a konkurenceschopná. Potřebujeme udržet schopné lidi u policie a hasičů“ sdělil Jan Hamáček.

V rámci vyjednávání o rozpočtu pro MV na příští rok se nezapomnělo ani na digitalizaci. Poté, co MV elektronizaci rozhýbalo díky nové podobě datových schránek, Portálu občana a elektronickým občanským průkazům, má na příští rok vyčleněno 382 mil. Kč na další projekty programu Digitální Česko.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér Babiš: Děkuji vojákům za rychlou stavbu záložní nemocnice

21:19 Premiér Babiš: Děkuji vojákům za rychlou stavbu záložní nemocnice

Záložní nemocnice v Letňanech je postavená. Za rychlou a efektivní práci dnes vojákům poděkoval prem…