Ministr Hamáček: Zjednodušujeme přebujelou administrativu obcí

23.05.2019 19:08

Ministr vnitra Jan Hamáček dnes vystoupil na sněmu Svazu měst a obcí. Se starosty se shodl na nutnosti stále zjednodušovat administrativu. Upozornil také na vznik elektronické sbírky zákonů nebo na rušení zbytečných právních předpisů.

Ministr Hamáček: Zjednodušujeme přebujelou administrativu obcí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Hamáček

Jan Hamáček připomněl, že není jen ministrem přes policii, protože pod resort vnitra (MV) spadá celá veřejná správa, tedy přes 6000 obcí. „Vnímám, že starosty trápí přebujelá administrativa. Tento problém bereme vážně a přijímáme konkrétní řešení, která administrativu obcí zjednoduší,“ řekl mimo jiné Jan Hamáček s tím, že v posledních letech se také vždy zvyšoval příspěvek obcím na výkon státní správy až na letošních 10,4 mld. Kč.

„Zrychlili jsme vydávání osobních dokladů na méně než 24 hodin, navrhujeme zrušit 800 zbytečných zákonů a vyhlášek a chystáme eSbírku a eLegislativu, které zpřehlední legislativní proces,“ doplnil ministr Hamáček. Dodal také, že v rámci zjednodušení administrativy MV chystá elektronickou sbírku právních předpisů územních samosprávních celků, díky které budou na jednom místě všechny vyhlášky s omezenou místní působností.

MV bude dle Jana Hamáčka i ve spolupráci se starosty stále pokračovat v digitalizaci státní správy tak, aby úřady byly rychlejší a jejich práce jednodušší.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kolář (TOP 09): Praha 6 svým občanům daň z nemovitosti nezvýší

14:01 Kolář (TOP 09): Praha 6 svým občanům daň z nemovitosti nezvýší

„Zdroje tu jsou“ je legendární hláška, okřídlená jako motýle. Vládě ČR ale překvapivě peníze na slib…