Ministr Havlíček: Doladili jsme všechny potřebné detaily

19.08.2019 19:09 | Zprávy
autor: PV

Dohoda na rozpočtu MPO - rekordní výdaje na vědu a výzkum a posílení kapitoly o 0,5 miliardy korun

Ministr Havlíček: Doladili jsme všechny potřebné detaily
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR Karel Havlíček

Jednání o rozpočtu na rok 2020 s jednotlivými kapitolami pokračovalo schůzkou ministryně financí Aleny Schillerové a ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka. Výsledkem jednání jsou rekordní investice do vědy a výzkumu, které v příštím roce jen z národních zdrojů dosáhnou 37 mld. Kč, což je o 1 mld. Kč více než představuje letošní rozpočet a oproti roku 2018 dokonce o 3,5 mld. Kč více. Rozpočet samotného rezortu MPO pak bude oproti původnímu návrhu posílen o 450 mil. Kč.

„Kromě věcného jednání oceňuji také to, že Ministerstvu průmyslu a obchodu se v posledních měsících úspěšně daří čerpat také nespotřebované výdaje, které na rozdíl od řady jiných rezortů nezůstávají ležet ladem, ale jsou aktivně zapojovány k pokrytí rozpočtových potřeb rezortu. To je velmi důležité, protože i díky tomu můžeme hovořit o naprosto rekordních sumách, které v příštím roce poplynou na podporu českého průmyslu a jeho konkurenceschopnosti,“ říká ministryně financí Alena Schillerová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Není vám líto, že v čele strany není žádná žena?

Proč jste nekandidovala třeba vy? Známá jste dost. A jak vůbec hodnotíte nové vedení? Myslíte, že díky němu obnovíte váš dřívější úspěch a slávu strany? Já se trochu bojím, že ne. Podle mě to není až taková změna a chybí výraznější lídr a jako ženu mě mrzí i ta absence žen ve vedení

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Vojtěch: Politika deficitních úhradových vyhlášek byla prostě chybná

23:08 Ministr Vojtěch: Politika deficitních úhradových vyhlášek byla prostě chybná

Projev na 5. schůzi Poslanecké sněmovny dne 28. ledna 2026 k zákonu o pojistném na veřejné zdravotní…