Ministr Ťok: Korejci projevili zájem propojit centrum Prahy s letištěm Václava Havla

30.08.2016 17:52

Ministr dopravy Dan Ťok se dnes setkal s ministrem územního rozvoje, infrastruktury a dopravy Korejské republiky, Kang Ho-inem. Tématy jednání byla dopravní infrastruktura, zájem korejských firem o projekty v ČR, jako je např. železniční spojení centra Prahy s letištěm a Kladnem, výstavba úseků dálnic s využitím metody PPP, spolupráce v oblasti vysokorychlostních tratí a inteligentních dopravních systémů (ITS) a spolupráce v rámci mezinárodních organizací. Na závěr jednání obě strany podepsaly memorandum, týkající se spolupráce ČR a Koreje v oblasti železniční dopravy.

Ministr Ťok: Korejci projevili zájem propojit centrum Prahy s letištěm Václava Havla
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr dopravy Dan Ťok

„Korejská strana nabídla České republice i ostatním členským státům V4 poskytnutí svých kapacit a předání praktických zkušeností z oblasti výstavby vysokorychlostních tratí. Zároveň projevili zájem na projektu propojení centra Prahy s letištěm Václava Havla a o dostavbu dálnice D4 s využitím metody PPP. Ujistil jsem pana ministra, že pro oba projekty bude vyhlášeno otevřené výběrové řízení s rovnými podmínkami,“ řekl k setkání ministr dopravy Dan Ťok.

Jednání se uskutečnilo v rámci pracovní cesty ministra Kang-Ho-ina do České republiky. Korejský ministr se setká také s představiteli SŽDC a Českého Aeroholdingu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

PROGRAM Komunistické strany Čech a Moravy

14:09 PROGRAM Komunistické strany Čech a Moravy

(Návrh iniciativní skupiny komunistů na základě usnesení celostranické konference dne 8. 6. 2019)