Ministr Ťok: Platy a odměny na ministerstvu dopravy jsou veřejné

24.02.2015 16:37 | Zprávy

Ministerstvo dopravy zveřejňuje platy a odměny svých vedoucích pracovníků za uplynulé čtyři roky. V rámci otevřenosti budou také v následujících týdnech zveřejněny všechny zaplacené faktury za letošní a postupně i za dřívější roky. Veškerá otevřená data budou k dispozici na www.mdcr.cz.

Ministr Ťok: Platy a odměny na ministerstvu dopravy jsou veřejné
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr dopravy Dan Ťok

„Lidé mají mít možnost se podívat, jaké platy a odměny dostávají vedoucí zaměstnanci ministerstva dopravy. Stejně jako úřad vlády nebo některá další ministerstva zveřejňujeme, kolik peněz dostali za svou práci náměstci, vrchní ředitelé a ředitelů odborů. Aby bylo možné porovnat jednotlivá léta, zveřejnili jsme čtyři uplynulé roky, za kterých se vystřídalo sedm ministrů dopravy,“ říká ministr Dan Ťok.

V tabulce jsou kromě měsíčního platu vedoucích pracovníků také uvedeny odměny placené ministerstvem a případně odměny, které byly hrazeny z Operačního programu Doprava. Tabulka také obsahuje informaci o počtu odpracovaných měsíců na ministerstvu.

„Nyní ještě připravujeme ke zveřejnění otevřená data z celého resortu dopravy. Obdobně jako na ministerstvu financí dáme veřejně k dispozici přehledy faktur za letošní a postupně i za minulé roky,“ dodává ministr dopravy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

22:14 Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ministerské návštěvě festivalu ve Strážnici.