Ministr Ťok: Vítám koaliční shodu na postupu v přípravě mýta

18.08.2015 15:04

Zástupci koaličních stran se dnes shodli na dalším postupu v zajištění výběru mýta po roce 2016. Koaliční experti souhlasili s návrhem ministra dopravy Dana Ťoka vypsat soutěž na provozovatele stávajícího mýtného systému, který je v majetku státu. Teprve v další fázi bude následovat technologicky neutrální soutěž pro delší časové období. Koncepci tohoto „velkého tendru“ připraví externí mýtný manažer, který zároveň poskytne i analýzu toho, zda je efektivní rozšiřovat mýto na silnice nižších tříd. Externího poradce ministerstvo dopravy vybere v soutěži.

Ministr Ťok: Vítám koaliční shodu na postupu v přípravě mýta
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr dopravy Dan Ťok

„Jsem rád, že jsme v koalici našli shodu na dalším řešení. Děkuji koaličním partnerům za jejich vstřícný postoj. Je dohoda na tom, že soutěž bude pokračovat podle plánu ministerstva tak, abychom neohrozili výběr mýta po roce 2016 a zároveň nemrhali penězi daňových poplatníků. Využít pro nejbližší období stávající systém, který si stát za velké peníze pořídil, je racionální ekonomická úvaha. Zároveň ale chci, abychom i provoz stávajícího systému soutěžili a zlevnili ho tím,“ řekl Ťok.

Ministerstvo dopravy na základě jednání koaličních expertů také upraví složení a pravomoci vládního řídícího výboru pro mýto. Cílem je, aby se řídící výbor mohl na přípravě této významné soutěže i nadále odpovídajícím způsobem podílet.

Výsledky jednání koaličních expertů ministerstvo dopravy promítne do materiálu, který předložilo vládě v rámci informace o základních parametrech soutěže na nového provozovatele mýta. Kabinet se k projednávání tohoto bodu vrátí ve čtvrtek 20. srpna. Na jednání vlády zbývá dořešit otázku, na jak dlouhé období bude vypsána první soutěž na provozovatele stávajícího mýtného systému. Ministerstvo dopravy navrhuje pětileté období s ohledem na to, aby soutěž byla atraktivní pro co největší počet zájemců. „Zkrácení této lhůty na tři roky může odrazovat jiné firmy a posilovat pozici nynějšího provozovatele, společnosti Kapsch,“ řekl Ťok.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prokop (ANO): Hnutí ANO, TOP 09-STAN a ODS vyzývají Piráty ke vzniku „Koalice pro Jižní Město“

13:52 Prokop (ANO): Hnutí ANO, TOP 09-STAN a ODS vyzývají Piráty ke vzniku „Koalice pro Jižní Město“

Volební pat v Praze 11 by mohl mít konečně řešení. Místní zastupitelské kluby hnutí ANO, TOP 09-STAN…