Ministr Ťok jednal se starosty Berouna a Králova Dvora o zklidnění dopravy

25.08.2016 8:35

Ministr dopravy Dan Ťok navštívil Beroun a jednal se starosty měst Beroun a Králův Dvůr o dopravní situaci v aglomeraci. Ministerstvo dopravy a Ředitelství silnic a dálnic bude s oběma městy úzce koordinovat plán oprav, které se výhledově týkají dálnice D5. V zájmu dalšího zklidnění dopravní situace v souměstí zváží ministerstvo dopravy vyjmutí dálnice D5 v prostoru Beroun – Králův Dvůr ze zpoplatnění dálniční známkou.

Ministr Ťok jednal se starosty Berouna a Králova Dvora o zklidnění dopravy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dan Ťok s Bohuslavem Sobotkou

Zástupci obou měst ocenili, že oproti dřívějšku stát v poslední době uvolňuje významné finanční prostředky na opravy a údržbu zanedbaných komunikací. Dálnice D5 patří mezi nejvytíženější dopravní tepny v zemi a některé její části se již dostaly do posledního cyklu své životnosti. „Musíme dohnat dluh z minulých let, kdy se obnova dálniční sítě hodně zanedbala. Do oprav proto nyní systematicky investujeme. Bohužel druhá strana mince je, že řidiči často trpí v uzavírkách. Cílem je, abychom plány oprav co nejvíce s městy a kraji koordinovali a dopady na řidiče tak alespoň omezili,“ uvedl ministr Ťok.

Hlavní fáze oprav na D5 v okolí Berouna je již ukončena. Stavbaři oproti původně plánovanému termínu zkrátili o šest týdnů práce na dalším opravovaném úseku D5 mezi Cerhovicemi a Mýtem. Tento úsek je tedy od 19. srpna též bez omezení a doprava je vedena ve dvou jízdních pruzích v obou směrech.

Ministr Ťok se starostou Berouna Ivanem Kúsem a starostou města Králova Dvora Zdeňkem Vychodilem řešil rovněž otázku dalšího zklidnění automobilové dopravy v aglomeraci. „Obecně jsem zastáncem toho, aby řidiči i pro místní dopravu využívali dálnici, pokud je v bezprostřední blízkosti. Motoristům bychom v tom neměli klást překážky, takže vážně zvažuji rozšíření výjimek ze zpoplatnění pro osobní auta, která by se týkala právě i dálnice D5 u Berouna,“ řekl Ťok.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Svoboda (KDU-ČSL): Shakespeare je nadšen aneb Když Britain First znamená Britain Last

7:34 Svoboda (KDU-ČSL): Shakespeare je nadšen aneb Když Britain First znamená Britain Last

Předseda britského parlamentu prohlásil, že nemusí připustit další hlasování o brexitové dohodě. Tra…