Ministr Zaorálek: Musíme těm, kteří za sebou mají utrpění, pomoci

25.02.2015 10:47

Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek přivítal v Černínském paláci dne 24. února 2015 děti z Ukrajiny, které jsou v ČR na dvoutýdenním ozdravném pobytu. Tři desítky dětí z východní Ukrajiny na návštěvu sídla ministerstva zahraničních věcí doprovodili i terapeutičtí psi, které jako součást sociálně-terapeutického programu zajistila Farní charita Příbram a Arcidiecézní charita Praha. Na zajištění pobytu dětí se podílí i Gymnázium Příbram.

Ministr Zaorálek: Musíme těm, kteří za sebou mají utrpění, pomoci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lubomír Zaorálek
reklama

Návštěva Černínského paláce byla součástí výletu do Prahy, který druhý turnus ukrajinských dětí v rámci jejich ozdravného pobytu v ČR podnikl 24. února 2015. Děti si v doprovodu ministra zahraničních věcí prohlédly Černínský palác, kde jsou nyní vystaveny jejich výtvarné práce, jež vytvořily během pobytu v ČR.

„Děti jsou i z míst jen desítky kilometrů od bojů a mají za sebou zážitky, se kterými není snadné se vyrovnat,“ řekl v souvislosti s návštěvou ministr Zaorálek. „Musíme dělat všechno pro to, abychom pomáhali těm, kteří mají za sebou utrpení, které si snad ani neumíme představit. A udělat vše pro to, aby toto utrpení skončilo,“ dodal šéf české diplomacie k aktuální situaci na Ukrajině.

Druhý turnus ozdravného pobytu dětí z Ukrajiny byl zahájen 16. února 2015. Stejně jako následného třetího běhu (2. – 16. března) se jej účastní vnitřně vysídlené ukrajinské děti. Ty ve své zemi přímo zažily negativní dopady konfliktu, jako je ztráta rodičů, domova, nedostupnost zdravotní péče a vzdělávání, nedostatek tepla i potravin, zhoršené hygienické podmínky a zejména každodenní nejistota a strach. Pro tyto děti bude posílena terapeutická složka pobytu a MZV je bude podporovat i po jejich návratu na Ukrajinu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Ministerstvo zahraničních věcí

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Scheinherr (Praha sobě): Praha vybaví dopravní hřiště koly pro handicapované děti

22:02 Scheinherr (Praha sobě): Praha vybaví dopravní hřiště koly pro handicapované děti

Rada hl. m. Prahy schválila realizaci projektu jízdní kola pro handicapované děti. Město tak pořídí …