Ministryně Decroix: Politika je služba, ne reality show

16.07.2025 9:15 | Monitoring
autor: PV

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k práci na ministerstvu

Ministryně Decroix: Politika je služba, ne reality show
Foto: Interview ČT24
Popisek: Eva Decroix

Sorry za další selfíčko. Jsem chtěla nějakou rozumnou komunikaci, ale moc se to v tom maratonu schůzek nedalo stihnout. Ale proč to zveřejňuji? Pan S. (ne, fakt ho nevystavím hejtům pod celým jménem) mi psal večer, že jako fandí moc, ale cituji: “Proč někdy nezveřejníte sebe sama unavenou, např ve 3 hodiny ráno, s kruhy pod očima a unaveným výrazem... A se slovy, že jednání byla dlouhá, složitá, náročná na soustředění apod. Nebo něco na ten způsob. Doufám že rozumíte. Fotky z dovolené volby nevyhrají.”

Proč? Tak protože normální člověk (ani normální politik) se nechlubí tím,

  • že prostě jen pracuje, a to často pod tlakem a často dlouho do noci a o víkendech načítá materiály,
  • řeší denně tisíc věcí, které prostě jen zajišťují chod státu. Jako máma bych to přirovnala k tomu, že když je vypráno a plná lednička, nikdo neřeší, jak se to stalo, prostě to funguje. Netřeba o tom mluvit.
  • je urvaný, občas nejistý, nerespektuje sám sebe tím, že překračuje rozumnou mez “in the office”.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Je pravda, že Agrofert získal od státu dotace?

I když není vůbec jisté, jestli je EU proplatí? Co když ne? Vrátíte je? A proč vůbec čerpáte dotace, když se vám daří dobře? Neměli by být hlavně pro ty potřebné?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zelení: Zákon pro Babiše

23:08 Zelení: Zákon pro Babiše

Komentář na veřejném facebookovém profilu strany k návrhu změny zákona o střetu zájmů